Forum neurologiczne » Neurologia » Niezdolność do tworzenia obrazu w wyobraźni

Niezdolność do tworzenia obrazu w wyobraźni

Proszę o radę w sprawię realności zmysłów w wyobraźni . moja wyobraźnia i wizje mają bardzo słabą jakość zmysłu widzenia/niefizycznego wzroku . obraz jest nie stabilny , bardzo słabej rozdzielczości, a wiem, że normalni ludzie mają realne obrazy full HD metaforycznie mówiąc. do tego mój obraz nie rozciąga się na całe czoło tylko jest mniejszy ( gdzieś taki mały ekran widzenia pomiędzy okiem a okiem ) i nie jest trójwymiarowy czasami nauki z góry muszą iść wręcz symbolicznymi znakami sprawia to problem w doświadczaniu scen czy czegokolwiek bardziej skomplikowanego jeśli w przekazie potrzebny jest widzenie, a nie słyszenie czy czucie. dopatruje się takiej nie realności tych zmysłów w uszkodzeniu mózgu być może szyszynki sam nie wiem co to dokładnie na to wpływa mam taki stan z tego co pamiętam od bardzo dawna. Spontanicznie kilka razy w życiu miałem wizję bardzo realne trójwymiarowe więc sam mózg jest zdolny do tworzenia takich obrazów ale coś się popsuło. proszę o radę czy moje marzenie realnych FULL HD 3D pracy umysłu jest możliwe czy uszkodzenie jest nie odwracalne?


https://iv.pl/images/53122987193442259245.png

na tym obrazku są podane przykładowe rozdzielczości to obraz który mogę stworzyć jest poniżej tego przykładu 480 podczas gdy każdy zdrowy człowiek potrafi wyobrazić sobie obraz jak np ten 2k.

Maciej 2017-08-03, 11:56