Forum neurologiczne » Neurologia » Niewielkie zmiany w EEG dziecka z Zespołem Aspergera

Niewielkie zmiany w EEG dziecka z Zespołem Aspergera

Proszę o interpretację wyniku EEG dziecka z Zespołem Aspergera, lat 8, wcześniejsze badania EEG były w normie. Co oznaczają zmiany i jak mogą wpłynąć na funkcjonowanie dziecka?

Badanie wykonano w czuwaniu senności i śnie bez leczenia. W czuwaniu zapis zróżnicowany przestrzennie, czynność podstawowa w okolicy ciemieniowo - potylicznej składa się z fal alfa 8Hz o ampl do 50uV, w oklicy tej rejestruje się liczne polimorficzne fale wolne thet a6-7Hz o ampl tła. Rz zaznaczone. W miarę narastania senności zwiększa się udział fal wolnych theta. Elementy snu obecne pod postacią wrzecion snu - synchronicznych, fal wierzchołkowych oraz K-kompleksów. Na tym tle kilkukrotnie w trakcie badania w okolicach czołowo - przednio i niekiedy środkowoskroniowych obustronnie synchronicznie zarejestrowano zespoły fali ostrej z wolną o ampl do 130uV. FS nie aktywuje zapisu.
Orzeczenie: Zapis snu z niewielkimi zmianami w oklicach czołowo-przednio i niekiedy środkowoskroniowych obustronnie z tendencją do synchronizacji i ogólniania w obrębie K-kompleksów

Hanka977 2013-01-16, 13:06