Forum neurologiczne » Neurologia » Niewielki zanik okolicy robaka móżdżku

Niewielki zanik okolicy robaka móżdżku

Witam
Badanie CT głowy uwidoczniło: .nie wykazano zmian ogniskowych ani obszarów patologicznego wzmocnienia w obrębie mózgowia.Przestrzenie płynowe przymózgowe zachowane.Niewielki zanik okolicy robaka móżdżku.Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony.
Co oznacza ,,niewielki zanik robaka móżdżku*?














Joanna 2010-01-26, 17:35

Może to być obraz związane z przewlekłymi chorobami móżdżku. Stąd pewnie Pani objawy. Proszę napisać coś więcej o objawach, dodatkowych schorzeniach.

neuron 2010-01-28, 11:34

Od ok.9 lat choruję na zapalenie nerwu trójdzielnego, biorę stale leki i w sumie nie ma żadnego efektu leczenia.Mam bardzo silne bóle głowy, ale nie jest to migrena( tak stwierdził neurolog).Przepisał mi jedynie lek o nazwie Amitryptilina, którego nie biorę, ponieważ nie jest to lek, który leczy, a min. niweluje ból, a także jest lekiem przeciwdepresyjnym.W moim przypadku branie takich leków jest zbyteczne.
Powiem tylko, że jestem trochę przestraszona tymi,, przewlekłymi chorobami móżdżku*

Joanna 2010-01-28, 20:37

Jeśli nie ma Pani innych objawów neurologicznych oprócz tych związanych z zapaleniem nerwu trójdzielnego to opisany w badaniu nieznaczny zanik móżdżku może być procesem związanym z wiekiem, zmianami naczyniowymi.

neuron 2010-01-29, 13:46

Mam 53 lata i uważam iż,trochę jest za wcześnie na to ,żeby był to początek wieku starszego, nie wiem , może się mylę?

Joanna 2010-01-30, 20:41

Zapalenie nerwu trojdzielnego skutecznie od kilku lat leczy dr Sloniewski z AM w Gdansku. to nowatorska chirurgiczna metoda. skuteczna w 100%.
pozdrawiam.

k. 2010-03-16, 19:16