Forum neurologiczne » Neurologia » Nieustające parestezje połowy głowy

Nieustające parestezje połowy głowy

Witam. Mam 40 lat. Od połowy maja 2016r. zaczęłam jakby czuć lewą połowę głowy. Jest to nieustające uczucie jakbym miała założoną skarpetę na połowie głowy. Od dawna miewam też ściskające bóle głowy, które pojawiają się jak się denerwuję lub intensywnie śmieję, również na słońcu. Zaburzenia czucia na połowie głowy są cały czas bez przerwy z okresami nasilenia. W czerwcu przez 4 dni miałam straszne mdłości i uczucie skarpetki było nasilone pieczeniem połowy głowy. Obecnie od 2 dni, mrowienie mam także na połowie twarzy i czubku języka. Neurolog skierował mnie na rezonans odcinka szyjnego, ponieważ okresy nasilenia parestezji są poprzedzone najczęściej rwącym bólem mięśnia czworobocznego, dźwigacza łopatki po lewej stronie.
Wyniki rezonansu:
Zachowana lordoza szyjna. Dyskretne obniżenie i niewielkie zmniejszenie uwodnienia krążków m-k C4/C5 oraz C3/C4 i C5/C6. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów w ich otoczeniu. Pozostałe krążki m-k odcinka szyjnego kręgosłupa bez zmian w obrazie MR. Trzony kręgów o zachowanej wysokości. Sygnał szpiku kostnego objętych badaniem kości prawidłowy. C3/C4 C4/C5 C5/C6 krążki m-k z tendencją do uwypuklania, modelują więzadło podłużne tylne. C6/C7 - drobna tylna centralna wypuklina krążka m-k w niewielkim stopniu przewęża przednią rezerwę płynową i dyskretnie modeluje worek oponowy, bez cech ucisku struktur nerwowych. Niewielki przerost wyrostków stawowych w stawach m-k C4/C5 i C5/C6 po stronie lewej. Poza tym kanał kręgowy w odcinku szyjnym kręgosłupa prawidłowego kształtu i szerokości światła. Worek oponowy nieprzemieszczony, bez cech kompresji. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Rdzeń szyjny o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych.

Pani doktor skierował mnie na rehabilitację. Obecnie chodzę na laser odcinka szyjnego, TENS i jonoforezę z naproksenem.
Jednak, mam wrażenie, że takie objawy są nieadekwatne do obrazu kręgosłupa szyjnego wynikającego z MR. Nie chciałabym niczego przegapić. Bardzo proszę o konsultację i pokierowanie mnie, czy nie powinnam zrobić jakiś dodatkowych badań.

Gosza 2016-09-07, 15:23

Wczoraj poćwiczyłam 15 minut na wioślarzu i doszło lekkie drętwienie lewej ręki. Masakra.

Gosza 2016-09-08, 12:32

Wczoraj poćwiczyłam 15 minut na wioślarzu i doszło lekkie drętwienie lewej ręki. Masakra.

Gosza 2016-09-08, 12:35

Witam. Widzę, że ciężko tu uzyskać odpowiedź od lekarza, ale mimo wszystko ponawiam pytanie jw. Do tego wszystkiego mam wrażenie, że patrzę tylko jednym prawym okiem, chociaż widzę na obydwa. Dziwne...

Gosza 2016-09-26, 15:45

Doszło do tego lekkie mrowienie skóry na lewej nodze i rwące bóle. Ktoś coś poradzi?

Gosza 2016-12-03, 17:32

Doszło do tego lekkie mrowienie skóry na lewej nodze i rwące bóle. Ktoś coś poradzi?

Gosza 2016-12-03, 17:34

Zauważyłam, że mrowienie nasila się na zmianę pogody, podczas miesiączki i nerwów. Podbijam temat. Czy to nadal mogą być konsekwencje dyskopatii?

Gosza 2017-01-06, 09:18

No i po rezonansie głowy - wynik ok. Diagnoza po EMG - tężyczka jawna.

Gosza 2017-03-16, 20:39

No i po rezonansie głowy - wynik ok. Diagnoza po EMG - tężyczka jawna.

Gosza 2017-03-17, 06:21