Forum neurologiczne » Neurologia » Niespecyficzne ognisko gliozy podkorowo oraz metoda noża Gamma

Niespecyficzne ognisko gliozy podkorowo oraz metoda noża Gamma

Witam serdecznie

Miałam badanie MRI głowy, nie wiem czy mam martwić się opisem, czy badanie powtarzać za jakiś czas

OPIS:
Pojedyncze drobne niespecyficzne ognisko gliozy podkorowo w prawym płacie czołowym. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Struktury środkowe bez cech przemieszczenia. Wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w normie. Pogranicze czaszkowo-szyjne w normie.

Powyższy był mój opis. Poniżej chciałabym również aby rozwiać moje wątpliwości co do opisu mojego taty, czy wykryto dwa guzy czy jeden i czy na te guzy/guz można zastosować metodę gamma. Czy jest on na tyle niewielki na tą metodę.

OPIS:

Stan po operacji oponiaka-jama pooperacyjna przystrzałkowo na sklepistości lewego płata ciemieniowego otoczona jest blizną glejową. Odrost oponiaka obejmujący tylną część sierpa mózgu na długości 34 mm, grubości 9mm, z guzem wrastającym do lewego płata ciemieniowego wielkości ok. 18x15 mm, intensywnie wzmacniają się po kontraście. Kilka drobnych ognisk o charakterze naczyniopochodnym podkorowo w obu płatach czołowych. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w móżdżku i w pniu mózgu. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony.

Bardzo proszę o pomoc w szczegółowym rozszyfrowaniu obu zapisów, bo niestety od lekarzy nie mogłam dowiedzieć się dokładnie i szczegółowo, dla zwykłego laika

Monika 2013-01-03, 20:07