Niemowlę

Witam.
Mam pytanie dotyczące naszej 8-miesięcznej córeczki. Od urodzenia dużo ruszała rączkami i nóżkami, natomiast od 6 miesiąca rusza dłońmi (rączki ma szeroko rozłożone) i stópkami - jakby *wkręcanie żarówek*. Jedyny czas kiedy tego nie robi to moment gdy ma rączki czymś zajęte lub skupia na czymś swoją uwagę. Ogólnie jest bardzo ruchliwa i wszystkim się bardzo ekscytuje. Często też złości. W miarę jak zwiększał się czas aktywności skracał się również czas drzemek - doszło do tego, że każda trwała dokładnie 30 minut i było ich kilka w ciągu dnia - aktualnie są 3x30 minut - czasem udaje się przedłużyć drzemkę - na spacerze lub po wzięciu na ręce. Wybudzenie po tych 30 min jest nagłe. W zasadzie samo usypianie od samego początku (poza 2 pierwszymi tygodniami) było bardzo trudne i często okupione płaczem. Właściwie to zawsze nam się wydawało, że córka nie potrafi zasnąć i się *wyłączyć* - stąd te problemy.
Ze względu na problemy z karmieniem piersią, które pojawiły się już od pierwszego miesiąca (prężenie się, krzyk przy piersi) odwiedzaliśmy różnych lekarzy (ogólny, laryngolog, neurolog). Jedyna nieprawidłowość - próby wątrobowe, które zostały wyregulowane lekiem - bądź czas je wyregulował.
Mam pytanie czy owe zachowanie - ruszanie rączkami i nóżkami powinno nas niepokoić? Czy to minie? Jeśli jest potrzeba to mogę nawet przesłać filmik.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc ponieważ zastanawiamy się czy dalsze wizyty u neurologa są konieczne.
pozdrawiam,

Marzena 2015-03-18, 20:11