Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Niedowład połowiczy i neuropatia nerwu wzrokowego a stwardnienie rozsiane

Niedowład połowiczy i neuropatia nerwu wzrokowego a stwardnienie rozsiane

Witam bardzo posze o interpretacje wyniku badania mr wizyte u lekarza mam dopiero 21.02
Bad.wykonano w sekwencjach SEi TSE,uzyskujac obrazy T1,T2i PD-zalezne ,w trzech płaszczyznach .Wykonano także sekwencje FLAIR,w przekrojach poprzecznych .T1zalezne przed i po podaniu środka cieniujacgo .Wykonano sekewncje dyfuzyjne .
W prawym placie czołowym w istocie bialej 2-3drobne 2-3mm hiperintensywne zmiany w T2i słabo widoczne w TIRM,bez ograniczenia dyfuzjii ,wzmocnienia -lokalizacyjnie niecharakterystyczne dla SM,niewidoczne poprzednio -naczyniopochodne ?demielinizacyjne?.Po podaniu CM ognisk nieprawidlowego wzmocnienia nie wykazano .
W zakresie nerwow wzrokowych po Cm bez cech wzmocnienia .Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony .
Dodam tylko ze od marca zeszlego roku mam dosc niepokojace objawy ,do niedowladu polowiczego doszła neuropatia nerwu wzrokowego ale cos jednak w tej glowie jest tylko ze nie jestem lekarzem a cały ten czas jest podejrzenie SMz góry dziekuje za jakakolwiek odpowiedz

Marzena 2013-02-15, 11:29