Forum neurologiczne » Neurologia » Niedojrzałość bioelektryczna mózgu

Niedojrzałość bioelektryczna mózgu

Witam. Niedawno byłem badany w Wojskowym Instutucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Na badaniu EEG zapis był nieprawidłowy, więc skierowano mnie na badanie QEEG. Osoba opisująca stwierdziła *niedojrzałość bioelektryczną mózgu*, jednak nie dowiedziałem temu i wykonałem badanie w klinice prywatnej. Wczoraj odebrałem wyniki:
Badanie wykonano w czuwaniu. Czynność podstawowa EEG niezróżnicowana przestrzennie, we wszystkich odprowadzeniach utworzona z fal 3,5 - 4,5 Hz o amplitudzie 22-30 uV oraz z niskonapięciowego rytmu beta, a w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych zawiera ponadto nieliczne fale alfa 10-12 HZ i amplitudzie do 22 uV. R.z nieobecna. Fs i Hw nie aktywują EEG.
Orzeczenie: czynność podstawowa eeg niskonapięciowa, nieodpowiednia do wieku badanego.
Czy mógłby mi ktoś odpisać co tak naprawdę mi dolega? Zapisałem się na wizytę do neurologa, jednak ta wizyta jest dopiero za miesiąc, a ja chciałbym wiedzieć co i jak. Co oznaczają fale alfa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych? Czy fale powinny być większe? co oznacza *R.z/Fs/Hw* i czy to źle, iż nie aktywują eeg? Proszę o pomoc.

Albert 2013-10-04, 17:13