Forum neurologiczne » Neurologia » Napadowy ból głowy

Napadowy ból głowy

Witam

Podczas ćwiczeń złapał mnie nagre straszny ból głowy, praktycznie nie wiele brakowało abym stracił przytomność, zrobiło mi się bardzo nie dobrze, silny odruch wymiotny. Całe kolejne 3 dni czułem się źle.

Od lekraza rodzinnego dostałem skierowanie na moje życznie na MR głowu i zatok badanie miałem robione bez kontrastu.

Opis:
MR głowy przeglądowe w sekwencji T1,T2, FLAIR i DWI z mapą ADC.

Badanie wykazuje prawidłowe zróżnicowanie kory i istoty białej mózgu.
W istocie białej okolicy trójkąta komorowego po stronie lewej widoczne jest pojedyńcze, hieperintensywne ognisko, maks. wielkosci 4,5 mm o naczynipochodnym charakterze.
Poza tym zmian ogniskowych nie stwierdza się.
Brak danych dla efektu masy.
Ognisk ograniczonej dysfuzji w sekwencji DWI nie stwierdza się.
Morfologia i sygnały ciała modzelowatego w gr. normy.
Układ komorowy symetrycznym, w normie.


w MRT zatok wszystko ok po za pogrubieniem błony śluzowej.


Zarejestrowałem się obecnie do eurologa celem konsutacji, ale termin ma na 2 miesiace prawie.

Proszę o informację czy zmiana naczyniopochodna tej wielkosc w tym obszarze to jest pilny temat do realizacji i nie sie za soba jakies zagrożenie, czy też moge spokojnie czekać 2 miesiące na wizyte u neurloga ?
Prośba o krótki opis co to jest ta zmiana, tetnika ? mikro wylew ? czy coś innego ? Czy to sie jakoś leczy, operuje itp ?
Czy moge uprawiać z tą zmianą sport jak dotychczas (nurkowanie, jazda rowerem, pływanie, siłownia)

Pozdrawiam
Darek, 43 lata, lecze sie od roku na nadciśnienie tętnicze. Po za tym uprawiam dużo sportu głównie wysiłkowego.

Darek Szczecin 2015-06-12, 13:28