Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Nadczynność tarczycy, małopłytkowośc samoistna, migrena i osłabienie

Nadczynność tarczycy, małopłytkowośc samoistna, migrena i osłabienie

Mam 32 lata i problemy autoimmunologiczne.chorowalam na nadczynnosc tarczycy gravesa bassedova i maloplytkowosc samoistna.od 2 lat bardzo kiepsko sie czuje..i mam wrazenie ze moj stan sie pogarsza.od wielu lat cierpie na migrene z aura oczna.z tym ze w ostatnim roku bole glowy wystepuja czesciej i maja silniejszy wymiar.pozatym moje objawy to oslabienie nog i rak..bole stawow..szczegolnie lokcie barki i biodra.pieczenie skory i punktowe bole skory,wieczne oszolomienie,uczucie jak po alkoholu,bol karku,sztywnosc karku,staly bol z tylu glowy,bol posladkow,nerwobole miesniowe szczegolnie wewnetrznej strony ramion i nog,mroczki przed oczami,uczucie wypychania prawego oka,pogorszenie widzenia,bol stop,bole w klatce piersiowej.w ostatnim roku robione mialam 2 rezonanse glowy,ktore nie wykazaly zadnych zmian patologicznych..oraz rezonans kregoslupa szyjnego ktory wykazal 2 przepukliny kregowe odcinka c5 i c6..oraz obecnosc naczyniaka.pozatym badania krwi oraz badania na obecnosc wszelkich przeciwcial w normie.moje pytanie brzmi czy tego rodzaju przepuklina moze dawac wszystkie te objawy...jestem po wszelkich wizytach u neurologow,oraz neurochirurgow...i w zasadzie bez zadnej konkretnej diagnozy i bez zadnych lekow ,ktore pomoglyby mi smierzyc wszelkie dolegliwosci...czy jesli w obrazie mr nie stwierdza sie zadnych zmian patologicznych w mozgu mozna tu mowic o poczatkach sm???czy kregoslup szyjny powodowac moze wszystkie te dolegliwosci???dziekuje z gory za odpowiedz.

Mimi 2012-03-28, 18:32

Wspomniała Pani, że choruje na choroby autoimmunologiczne. Radzę udać się także do reumatologa. Większość zmian może wynikać właśnie z przyczyn reumatologicznych. Oczywiście przepukliny mogą powodować osłabienie mięśni, zaburzenia czucia. Dobrą wiadomością jest brak zmian w mózgu. Nie wygląda to na SM.

neuron 2012-03-30, 18:42