Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Naczyniak kapilarny w prawej części mostu

Naczyniak kapilarny w prawej części mostu

Witam serdecznie... Od dłuższego czasu miałam straszne zawroty, lekarze podejrzewali chorobę Meniere*a. Dzisiaj robiłam badanie MRI i opisane zostało: dwufazowo uwidoczniło po podaniu kontrastu dyskretne ogniskowe wzmocnienie kontrastowe w prawej częsci mostu, w tej lokalizacji podwyższony jest sygnał, obraz MR może odpowiadać naczyniakowi kapilarnemu. CO TO OZNACZA?? Czy to coś poważnego?? Czy to ma coś wspólnego z chorobą Meniere*a ?? Czy przez to mam tak silne zwroty glowy i utratę równowagi?? Bardzo sie denerwję, mogę prosić o chociaż ogólne przedstawienie tego wyniku??

KATARZYNA K. 2011-07-24, 21:11

Nie jest to choroba Meniera. Naczyniak to odcinkowe poszerzenie naczynia krwionośnego, w tym wypadku bardzo małego. Trudno mi powiedzieć czy to jest przyczyna Pani dolegliwości, ostatecznie ocenić musi wynik neurolog. Nie wydaje mi się jednak, aby była to właśnie bezpośrednia przyczyna.

neuron 2011-07-25, 14:08

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź... a czy to jest niebezpieczne?? Co się z tym wiąże?? Przepraszam, ze zawracam głowę, na wizytę muszę długo czekać... a bardzo się denerwuję, mam małe dziecko :-(

KATARZYNA K. 2011-07-25, 21:05