Forum neurologiczne » Neurologia » Naczyniak a zmiana demienilizacyjna

Naczyniak a zmiana demienilizacyjna

W ostatnim roku znacznie pogorszyl sie moj stan zdrowia.moje objawy to bole migrenowe glowy,bole karku,pogorszenie widzenia,uczucie oszolomienia,zawroty glowy,bole stawow szczegolnie lokci ,ramion i bioder,pieczenie i bole skory nog,oslabienie miesni nog i rak,bole stop,dretwienie rak i nog.rezonans magnetyczny wykazal dwie przpukliny w odcinku szyjnym c5 i c6 oraz obecnosc naczyniaka.nie wiem czy przepukliny moga powodowac takie symptomy.moje pytanie jednak dotyczy naczyniaka...czy mozliwe jest ze ow naczyniak moze wcale nie byc naczyniakiem a zmiana demienilizacyjna???czy te dwie zmiany moga byc do siebie tak podobne ze nastapila pomylka w interpretacji czy jednak sa tak rozne ze nie moze byc tutaj mowy o zadnej pomylce???neurohirurg stwierdzil ze nie ma ucisku przepuklin na nerwy,wiec teoretycznie nie powinno byc wszystkich tych niepokojacych objawow.dlatego zastanawia mnie czy naczyniak w swej budowie moze przypominac zmiane demienilizacyjna????dziekuje za odpowiedz

Karina 33 2012-04-19, 17:15

Zapewne owy naczyniak znajduje się w trzonie kręgu. Więc nie powoduje on tych dolegliwości. Należy wykonać jeszcze CT głowy lub MR.

neuron 2012-04-22, 19:24