Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Mrowienie warg i lekki ból żołądka po kaszance a botulizm

Mrowienie warg i lekki ból żołądka po kaszance a botulizm

Witam serdecznie, jestem nowa i pomimo, że Forum jest neurologiczne, chciałabym tutaj zapytać o zatrucie jadem kiełbasianym, ponieważ czytałam, że może ono doprowadzić m.in. do poważnych skutków neurologicznych...

Ok 3 godzin temu zjadłam b mały fragment surowej kaszanki, nie miała zapachu zjełczałego tłuszczu ani żadnego podobnego, nie była też w ogóle tłusta, a właśnie wysuszona, poza tym wyglądała zwyczajnie. Spożyłam może 1 jej plaster, nie więcej. Po tym w ciągu ok kwadransa zaczęłam odczuwać mrowienie warg, a potem apsmak w ustach oraz lekki ból żołądka. Przestraszona możliwością zatrucia, wypiłam ok 1,5 szklanki przegotowanej wody z solą i sprowokowałam wymioty, niestety udało mi się zwrócić minimalne ilości jasnego płynu. Dolegliwości minęły, poza niewiielkim bólem żołądka, nie obserwuję u siebie żądnych innych objawów, o jakch czytałam, że mogą występować przy zatruciu jadem kiełbasianym.

Ponieważ jednak cierpię jednocześnie na zesp. lęku napadowego, to nie daje mi spokoju.... czy powinnam poddać się jakimś badaniom lekarskim, czy też zgłosić się do lekarza? Pozdrawiam Wszystkich, proszę o możliwie szybką odpowiedź, najbardziej ucieszę się z odpowiedzi Lekarza. Z góry dziękuję za pomoc..:)

Iza 2012-04-19, 04:26

Nie sądzę, aby miała Pani powody do zmartwień. Takie mrowienie mogło wynikać z uczulenia na jakiś składnik.

neuron 2012-04-22, 19:40