Forum neurologiczne » Neurologia » Mri mozgu, torbiel szyszynki i ogniska naczyniopochodne w istocie bialej. Boję sie

Mri mozgu, torbiel szyszynki i ogniska naczyniopochodne w istocie bialej. Boję sie

Witam,
Mam na imię Marlena, mam 25lat. Od kilku lat cierpię na mozne bole glowy, podobno migrenowe. Moj neurolog dr. Drzymała z Malborka skierował mnie na rezonans magnetyczny, po czym po odebraniu wynikow zalecil wizytę u kardiologa u ktorego wszystkie wyniki badan wyszly w normie.
oto wyniki :
MR głowy bez kontrastu. Badanie w trzech projekcjach w obrazach t1, t2 - zależnych, w sekwencjach FSE, DWI, Flair.
Torbiel Szyszynki o wym. 9,3mm x 9,5mm.
W istocie białej około rogów potylicznych komór bocznych oraz wysoko na sklepistości podkorowo w lewej półkuli mózgu widoczne sa drobne patologiczne ogniska o max. wym. ok. 3-4mm, o wysokim sygnale w obrazach Flair/t2, t2-zależnych, bez cech restrykcji dyfuzji- niespecyficzne, charakter naczyniopochodny? w różnicowaniu demielinizacyjny (szeroko pojety). poza tym w mózgu i móżdzku bez uchwytnej patologii ogniskowej, sygnał istoty białej i szarej bez zmian. Bez cech zaburzen swobodnej dyfuzji w mózgowiu,
Ciało modzelowate odpowiedniej szerokosci bez ognisk o odmiennym sygnale. Ukłąd komorowy nieprzemieszczony, komory boczane symetryczne nieposzerzone.

Bardzo proszę o pomoc, o ewentualne wyjasnienie mi tego. Czy jest sie czym martwic???? Bardzo sie denerwuję, boję sie usnąc.
Czekam na odpoiwiedz jesli nie tu to na marlena_krawczyk89@wp.pl

Marlena 2014-12-05, 19:51