Forum neurologiczne » Neurologia » Moja córka ma schorzenie neurologiczne

Moja córka ma schorzenie neurologiczne

Witam
U mojej 18- letniej córki w wyniku EEG napisano:
Wynik z cechami podrażnienia w kwadrantach czołowych oraz z napadowymi wyładowaniami ostrymi podczas fotostymulacji, w zapisie widoczne pojedyncze fale ostre *iglice* w płacie czołowym oraz wysokonapięciowe wyładowania.
Choruje od pół roku. W wieku niemowlęcym miała poważny uraz góry, jako 16 latka miał częste omdlenia. Wyniki krwi dobre oprócz niewielkiego uszkodzenia wątroby po przebytej w dzieciństwie lambliozie. Czy możliwe jest że lamblie przetrwały w jej organizmie i są niewidoczne w badaniach i to wpływa na pracę mózgu? Czy mogły też uszkodzić układ nerwowy lub mózg? Miała ciężkie zakażenie jako ośmiolatka, była leczona przez 3 miesiące. Schudła wtedy jedną czwartą swojej masy ciała, mdlała z wycieńczenia. Teraz czasami boli ją brzuch, częściej głowa jak chce się skupić, Nie potrafi logicznie odpowiedzieć na najprostsze pytania. Niewiele mówi bądź odpowiada : „nie wiem”, „nic”. Depresja wykluczona przez psychiatrę, dziewczyna jest silna psychicznie. Jest też inteligentna, osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, natomiast w obecnej chwili nie potrafi skupić się ani rozwiązać najprostszych zadań matematycznych, nie rozumie ich. Jest senna, drażliwa, często jej słabo i musi się położyć. Jest pod opieką psychologa, chodzi na terapię. Wizyta u neurologa dopiero za miesiąc. Co jej dolega?

Nina 2016-02-23, 12:47