Forum neurologiczne » Neurologia » Miastenia, Encorton a Zespół Cushinga

Miastenia, Encorton a Zespół Cushinga

Od 4mies.cierpię na miastenię. Wystąpiły takie objawy jak: opadanie powiek podwójne widzenie,*smutny* wyraz twarzy, trudności z przełykaniem, bełkotliwa mowa. Nie doszło do niewydolności oddechowej. Chorobę rozpoznano na początku czerwca irozpoczęto leczenie Mestinonem(obecnie zażywam ten lek cztery razy dziennie), alelek okazał się za słaby(gdy pojawiły się trudności z przełykaniem i bełkotliwą mową), dlatego zacząłem przyjmować Encorton. Najwyższa dawka tego leku wynosiła 70mg dziennie, a obecnie-60mg/dzień. Piję również herbaty ziołowe mające wspomagać działanie podanych leków. Po przeprowadzonych badaniach wykluczono u mnie Miastenię związaną z nieprawidłową pracą grasicy.
Od 3tyg. zauważyłem niepokojące mnie i nasilające się objawy, tj.: obrzęki na twarzy i szyi, nadmierna potliwość, w znacznym stopniu zwiększone pragnienie, osłabienie i wiotczenie mięśni kończyn. Czy są to działania niepożądane przyjmowania Encortonu, czy mogą sygnalizować zespół Cushinga?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Zdzisław 2012-08-05, 23:14

Tak są to działania niepożądane Encortonu, czyli sterydoterapii. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, oznaczać kontrolnie poziom glukozy, ewentualnie zmniejszyć dawkę leku.

neuron 2012-08-07, 20:52