Forum neurologiczne » Neurologia » Liczne ogniska hiperintensywne w istocie białej przykomorowej i okołokomorowej

Liczne ogniska hiperintensywne w istocie białej przykomorowej i okołokomorowej

Witam, mam 34 i odebrałam właśnie wynik badania. Bardzo proszę o interpretację.
Badanie MRI mózgowia w sekwencji SE,FSE w obrazach T1,T2 zależnych w trzech płaszczyznach przed i po podaniu kontrastu.
Badanie uwidoczniło liczne (około 15-17) ogniska hiperintensywne w obrazach T2 i Flair zależnych, zlokalizowane w istocie białej przykomorowej i okołokomorowej oraz podkorowo. Wielkość ognisk do 6mm. Obraz zmian niejednoznaczny, wymaga różnicowania między zmianami naczyniopochodnymi a procesem demienilizacyjnym. Ciało modzelowate bez zmian ogniskowych. Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian. Nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego.

Beata 2012-11-29, 15:24

Nie napisała Pani z jakiego powodu przeprowadzone zostało badanie.

Ola 2012-11-29, 15:42

Nie wiem czy dotarła poprzednia informacja, więc piszę jeszcze raz: badanie było zlecone przez neurologa, do którego trafiłam po kilkuletnich bólach głowy. Czasami ból nie ustępował przez 2-3 dni, w jego trakcie zauważyłam nieostrość widzenia. Oprócz tego w zasadzie jestem okazem zdrowia, a przynajmniej tak mi się wydaje:)

Beata 2012-11-29, 15:58