Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Liczne ogniska hiperintensywne podkorowo a zespół popunkcyjny

Liczne ogniska hiperintensywne podkorowo a zespół popunkcyjny

Badanie wykonano w trzech płaszczyznach w sekwencji SE i TSE w czasach T1, T2-zależnych, FLAIR, DWI+ADC oraz T1 po dożylnym podaniu środka kontrastowego.
W istocie białej obu półkul mózgu, podkorowo widoczne liczne ogniska hiperintensywne w czasie T2 -zależnym i FLAIR mogące odpowiadać zmianom o charakterze naczyniopochodnym. W ciele modzelowatym oraz w strukturach podnamiotowych zmian ogniskowych nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego patologicznego wzmocnienia nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Płyn w prawej zatoce szczękowej i klinowej. Obecnie walczę z zespołem popukncyjnym, makabra. Mam 48 lat. Miałam podejrzenie o SM, na razie wykluczone. Co mam myśleć o tym, nie wiem?

KRYSTEK 2012-03-13, 10:16

Opisano stare zmiany naczyniowe. Poza tym cechy przewlekłego zapalenia zatok - do konsultacji laryngologicznej. Bóle popunkcyjne mogą występować wiele miesięcy. Doraźnie można stosować apap 3 x 1g.

neuron 2012-03-17, 18:26