Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Leczenie wirusowego zapalenia móżdżku

Leczenie wirusowego zapalenia móżdżku

Mój brat cierpi na wirusowe zapalenie mózgu. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o tej chorobie. Jak wyglądało leczenie? Czy długo dochodzi się do siebie po tej chorobie? Brat znajduje się w stanie ciężkim (tak mówią lekarze). Ma 35 lat. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat zapalenia mózgu.














Motlyek 2011-05-08, 11:52

W 2008 przeszłam wirusowe zapalenie mózgu i opon mózgowych. Mój stan lekarze określali jako bardzo ciężki, przez prawie miesiąc byłam w śpiączce (nie tylko farmakologicznej). Mniej delikatni lekarze sugerowali mojej rodzinie żeby przygotowali się na to, że jeżeli przeżyję u uda im się zabrać mnie, to będę *warzywem*. Udało mi się jednak w pełni wrócić do zdrowia i już po nie całym roku od zachorowania wrócić na studia. Jeżeli chodzi o rehabilitację, to na początku było ciężko, miałam straszne problemy z pamięcią, oczywiście nauka chodzenia, a także mówienia po zabiegu tracheotomii. Do tego wszystkiego doszła później *depresja jak cholera* (tak określił ją jeden z moich lekarzy). Dzisiaj nie odczuwam żadnego dyskomfortu z powodu przebytej choroby.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

BJP 2011-06-05, 21:56