Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Leczenie i skutki wirusowego zapalenia mózgu

Leczenie i skutki wirusowego zapalenia mózgu

Czym grozi wirusowe zapalenie mózgu? Czy jest możliwe wyleczenie?














Ona17 2011-02-28, 14:29

W przypadku wirusowego zapalenia mózgu leczenie jest o tyle trudne, że nie ma swoiście działających leków. W przypadku bakterii można zastosować antybiotyk, na ogół z powodzeniem. Tu często trudno ustalić rodzaj wirusa, a często brak skutecznego leku. Stąd leczenie skupia się głównie na leczeniu objawów i powikłań. Wyleczenie jest możliwe, choroba sama się ograniczy lub podane leki okażą się skuteczne. Jednak trudno to przewidzieć, należy obserwować odpowiedź na podane leki, czy występuje poprawa, dlatego najpewniejsze informacje uzyska Pani od lekarzy prowadzących. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia do leczenia.

neuron 2011-02-28, 18:33

Mój mąz 8 miesięcy temu zachorował. Afazja, padaczka, zamiana osobowości- to upominki po chorobie.

ola 2011-11-23, 09:09

Z tego co wiem z własnego przykładu...dobrze działa Heviran. Dobrze jest wykonać badania PMR...ja miałam wyniki z Warszawy...gdzie okazało się że przyczyną zapalenia opon i mózgu był kleszcz.

Katarzyna 2012-01-17, 13:19

Heviran stosowany jest w leczeniu opryszczkowego zapalenia mózgu. W innych sytuacjach wirusowego zapalenia mózgu stosowane są inne leki.

neuron 2012-01-19, 17:58

Neuron...tak jak pisałam, miałam kleszczowe zapalenie opon i mózgu i leczona byłam Heviranem z bardzo dobrym skutkiem. Po 14 dniach pobytu w szpitalu wróciłam do domu, a po miesiącu do pracy.

Katarzyna 2012-01-20, 17:40

Witam .Miałem wirusowe zapalenie w sierpniu 2010m roku

Piotr 2014-01-22, 16:14

Mialam zapalenie mozgu bakteryjne pozostalosci od dziecinstwa leki agresjia i zaburzenia pamieci walka o moje rzycie trwala kilka miesiecy uczenie sie mowienia czy lapanie dlugopisu i zaniki pamieci to pozostalo mojej zonie jeszcze nadodatek miala zapalenie remaidowe kosci co pozostawilo trwale slady silne i od 7 roku rzycia walczy z tymi obiawami nie mogla pracowac ani chodzic do szkoly musiala miec nauczanie w domu to po tej strasznej chorobie jej zostalo

Jan 2018-07-09, 14:17

Moja zona miala zapalenie bakteryjne mozgu w dziecinstwie potem dostawala napady agresji leki i zaniki pamieci raz bylo gorzej raz lepiej moja mama wychowywala praktycznie nasze dzieci i zawsze byla przy niej bo zaczol sie dramat od silnej agresji po leki i zaniki pamieci do pracy nie mogla chodzic bo zapominala nawet gdzie mieszka do szkoly nie chodzila bo nauczyciele nie wytrzymywali z nia i sie bali miala nauczanie w domu leczenia psychatryczno nelrologiczne nie pomagaly dalej cierpi na zaburzenia to trwa od dziecinstwa do teraz a ma 62 lata dlatego rodzice dostawali na nia pieniadze byla przez to niezdolna do pracy i szkoly byla na recie socjialnej i miala ja ale za platformy jej zabrano co walcze do dzis w sadzie gdanskim jej nic sie nie polepsza ale orzeczniki w zus stfierdzili ze jest zdolna do pracy czesto traci przytomnosc ale tych badytow czlowiek chory nie obchodzi walcze w sadzie o sprawiedliwosc a miala by rente od 18 roku zycia ale ojcu uciekla i milicjia przywiozla ja do domu to sa skutki zapalenia mozgu i niech nikt nie gada bzdur ze wyzdrowial

Jan 2018-07-09, 14:45

SKANDAL LEKARZE SAMI NIE MOGA SOBIE POMUC I OKLAMUJA WAS TA CHOROBA ZOSTAWIA DURZY SLAD I STRASZNY UBYTEK NA ZDROWIU ZATKO SPRAWIA ZE SIE WYZDROWIEJIE CALKIEM NIGDY NIGDY NIE WRUCICIE W PLOWIE DO ZDROWIA MOJ SYN JEST NIEPOCZYTALNY CALKIEM TERZ TRACI PAMIEC I AGRESYWNY JEST TYLKO JESZCZE OD DZIECINSTWA MA BEZWLAT PO ZAPALENIU MOZGU ZADEN LEKARZ CHYBA ZE WARIAT POWIE ZE WYZDROWIEJESZ MOJ SYN MA 40 LAT I PRZEZ ZAPALENIE MOZGU JEST W PELNI KALEKA NIE CHRZANCIE PIERDOL ZE KTOS WYZDROWIAL BO TO JEST NIEPRAWDA NIE LITCIE NATO I SIE NIEPOCIESZAJCIE WOLALABYM BY MOJE DZIECKO ZMARLO NISZ SIE TAK MECZYC Z NIM PIEKLO MAMY ZUCA TALERZAMI TRACI PAMIEC TO TRAGEDIA A BYL ZDROWYM CICHYM CHLOPCEM A PO CHOROBIE ZWARIJOWAL MAM JUZ DOSC I MYSLE O SAMOBUJSTWIE JEGO I MOIM TO STRASZNE JAK TA CHORROBA GO ZMIENILA NIEMAM JUZ SIL ZA TE PARE GROSZY CO JA ZNIM ZYJE BO MAMY RAZEM 520 SWIADCZENIA I NA NIEGO 153 ZL ZASILKU MUSIMY ZYC W TYM PATOLOGICZNYM KRAJU I MYSLEC JAKucizne kupic bysmy odrazu zmarli mam dosc walki o przetfanie mi terz odmowiono renty na niego socjalnej ale chce skrucic cierpienie jemu i sobie mam dosc dosc

Emilia 2018-07-09, 15:14