Forum neurologiczne » Neurologia » Krztuszenie się ślina i zaśnięcie niemowlaka

Krztuszenie się ślina i zaśnięcie niemowlaka

Witam. Moje 3 miesięczne dziecko ostatnio zakrztusilo się własną ślina jak zaczęłam go kąpać. Wyjęłam go szybko odwróciłam tak aby główka była niżej niż nogi i poklepywalam. Przeszło ale za chwilkę znów jakby się zakrztusilo ale nie aż tak. Zaczęłam go ubierać żeby pojechać na pogotowie a on zasnął i ciężko było go wubudzic. Zrobił się taki bezwładny. W szpitalu wszystko było ok doszedł do siebie i wróciliśmy do domu z poleceniem wizyty u neurologa. Neurolog zrobił usg przez ciemiaczko i wszystko ok bez zmian. Na eeg czekamy. Wspomnę ze mały urodził się niedotleniony i w 2 dobie życia miał lekkie drgawki. Wtedy miał robione usg i eeg i inne badania np dno oka i wszystko było ok. Ma tylko zaburzenia rytmu serca ale nie wymaga to leczenia. Czy ktoś spotkał się może z podobną sytuacją? Boję się że to coś poważnego. Wspomnę ze mały ładnie gaworzy i główkę trzyma super. Rozwija się prawidłowo. Czy może to mieć jakiś związek ze w tym czasie złapała go infekcja bo gorączkowal i miał zaczerwienione gardło? Z gory dziękuję za odpowiedzi

Mariola 2015-08-14, 13:39