Forum neurologiczne » Neurologia » Krótkie, ostre bóle w nodze, przypominające rażenie prądem

Krótkie, ostre bóle w nodze, przypominające rażenie prądem

Witam, od miesiąca mam bóle w prawej nodze, ale ostatnio one bardzo się nasiliły. Bóle są krótkie, ale niesłychanie ostre, jak rażenie prądem. Nie zauważyłem żadnej prawidłowości, czy ból pojawia się kiedy dłużej stoję, siedzę czy leżę. Najgorsze jest to, że żaden lekarz nie wie co to może być, a byłem już u dwóch ortopedów i dwóch neurologów. Jedni sugerują, że to sprawa dla ortopedy a drudzy, że neurologa, ale sami nic nie wykrywają. Miałem robione prześwietlenie nogi, biodra i kręgosłupa oraz USG nogi, który wykluczył zator. Mam 56lat i jestem zawodowym kierowcą. Proszę o opinię. Pozdrawiam.

Maciej 2011-05-19, 21:51

W zasadzie wykonano już wiele badań i wykluczono podstawowe przyczyny. Jeśli jest to tylko ból dotyczący jednej kończyny bez dodatkowych objawów tym trudniej ustalić przyczynę. Najpewniej jest to jednak problem naczyniowy, związany z miażdżycą lub cukrzycą, czy poziom cukru we krwi jest u Pana prawidłowy?

neuron 2011-05-21, 18:27