Forum neurologiczne » Neurologia » Konflikt naczyniowo-nerwowy

Konflikt naczyniowo-nerwowy

Witam serdecznie- odebrałam wynik MR głowy ( częste migreny i zawroty głowy)
Opis
Nie stwierdza się zmian ogniskowych ani zaburzeń swobodnej dyfuzji w obrębie mózgu i móżdżku. Rowki sklepistości i pozostałe przetrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, niesymetryczny(lewa komora boczna nieco szersza od prawej). Przysadka, struktury podwzgórza i okolicy skrzyżowania nerwów wzrokowych bez widocznych zmian. Naczynie modeluje się na lewym nerwie V
( konflikt naczyniowo-nerwowy). Pętla naczyniowa penetruje nieznacznie do lewego otworu słuchowego wewnętrznego modelując kompleks nerwów VII-VIII ( konflikt naczyniowo-nerwowy). Naczynie modeluje lewy nerw IX( konflikt naczyniowo-nerwowy)
Wnioski:
Obraz struktur mózgowia bez widocznych zmian ogniskowych .Konflikty naczyniowo-nerwowe lewych nerwów V, IX oraz kompleksy nerwów VII-VIII

Moje pytanie:
czy to jest coś poważnego? W jaki sposób się to leczy? Wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc.... Trochę sie martwię, Bóle glowy męczą mnie już parę lat, ale nie są ciągłe, mam takie hustawki, raz jest dobrze, a raz gorzej; Mam niedoczynoośc i hashimoto... to też może od tego..
Dziękuję za odp.

Ania 2013-09-05, 18:56