Forum neurologiczne » Neurologia » Kilka drobnych ognisk hiperintensywnych w istocie białej obu półkul podkorowo

Kilka drobnych ognisk hiperintensywnych w istocie białej obu półkul podkorowo

Badanie wykonano na aparacie signa ge 1,5t w istocie białej obu półkul podkorowo więcej po stronie prawej widocznych jest kilka drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach t2 zależnych i flair nieulegających wzmocnieniu kontrastowemu ciało modzelowate o prawidłowej morfologii podnamiotowo ognisk nie stwierdzono obraz mr nie jest charakterystyczny zmiany demienilizacyjne?pozapalne?naczyniopochodne? poza tym strukturu mózgowia zmian patologicznych nie wykazują bez patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego układ komorowy symetryczny,nieposzerzony? proszę o interpretację mam często migreny także z aura a na badanie poszłam bo mam takie mroczki przed oczami cały czas przy zamkniętych oczach lub gdy jest ciemno
dodam też że jako dorosła osoba bardzo ostro przeszłam ospe wietrzną czy to możliwe że zmiany są pozapalne?bardzo żle sie wtedy czułam przez okres ok pół roku po chorobie czy to może być sr bardzo sie boje poza problemem z mroczkami i migrenami nie mam dolegliwości ale pani doktor zadawała mi pytania dotyczące sm typu zaburzenia równowagi drętwienie podwójne widzenie itp? powiedziała że mam być pod obserwacją prosze o odp i z góry dziękuje

Kasia 2011-09-26, 10:06

W zasadzie nie mogę powiedzieć nic więcej niż radiolog i neurolog. Mogą to być zmiany pozapalne, demielinizacyjne, a także naczyniopochodne, również związane z migreną.

neuron 2011-09-27, 14:39

Dziękuję za odpowiedź

kasia 2011-09-27, 15:27