Forum neurologiczne » Neurologia » Interretacja EEG

Interretacja EEG

Witam,

mam 31 lat. ponieważ od pewnego czasu mam cześciej niż wczesniej (2-3 razy w tygodniu) miewam bóle głowy, problemy ze snem (bardzo płytki sen) i nastroje depresyjne postanowiłem iść do neurologa. kilka miesięcy wczesniej miałem wypadek na rowerze, podczas którego uderzyłem głową o beton (w szpitalu na sorze nie zrobiono żadnych badań odnośnie tego obrażenia).

Opis EEG
w zapisie spoczynkowym w tylnych częściach rejestruje się dosyć regularna i dosyć obfita czynność alfa 9Hz 30-60uV reagująca na otwarcie oczu. w zapisie spocz. sporadycznie nad półkula prawą pojawiają się niewielkie grupy fal theta 6-7 Hz o amp. czynności podstawowej. w niektórych odcinkach zapisu zmiany te uogólniają się na obie pólkule przy zachowanej prewadze po stronie prawej. Hv nei zmieniacharakteru zapisu. Stroboskop wywołuje niewielkie wodzenei rytmów w okol. potylicznej głównie w zakreie średnich częstotliwości. niektóre częśtoliwości aktywują dyskretne sporadyczne zmiany półkulowe z przewagą po stronieprawej.

orzecznie: zapis na granicy normy, podejrzany o dyskretne sporadyczne zmiany uogólnione występujące z przewaga nad półkulą prawą. wskazane badaniekontrolne za 1 rok.

ponieważ mam wizytę u neurologa dopiero za 3 miesiące - chciałbym się mniej więcej dowiedziećo czym może świadczyć opis. co jest granicą normy? czym sązmiany uogólnione?

dziękuję i pozsrawiam

Sebastian 2014-12-03, 14:14