Forum neurologiczne » Neurologia » Hypotrofia korowa płatów czołowych

Hypotrofia korowa płatów czołowych

Dzień dobry,
chciałem zadać pytanie dotyczące tematu, ale kilka słów tytułem wstępu.
Mam 45 lat i jestem alkoholikiem, zacząłem *popijać* w wieku 14 lat, a w wieku 16-17 było to już picie z objawami uzależnienia. Obecnie nie pije od 3 lat ( wcześniej osiem ośrodków stacjonarnych, pierwszy 23 lata, jeden oddział podwójnej diagnozy i kilka ambulatoryjnych terapii uzależnień}. Mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P ( F33, F41, F10.2., zaburzenia osobowości - tyle pamiętam.
Od 3 lat leczę się psychiatrycznie (Setinin, Trittico, Faxolet), a dodatkowo od dwóch jestem
w psychoterapii. Lekarz psychiatra skierował mnie na TK głowy w celu potwierdzenia bądż wykluczenia zmian ogniskowych. Wnioski na wyniku to :
- ogniskowych zmian w OUN badaniem TK nie stwierdz się
- hypotrofia korowa płatów czołowych
Bardzo proszę o kilka słów odnośnie tego drugiego wniosku; z czego to wynika, CZY TO MA COŚ WSPÓLNEGO Z PICIEM w młodym wieku, czy to ma na coś wpływ i czy należy coś z tym zrobić. Lek. psychiatra powiedział, że to raczej nie ma wpływu na nic, natomiast psychoterapeuta stwierdził, że ma wpływ na sferę emocjonalną. Bardzo chciałbym się czegoś dowiedzieć, co z tym zrobić i czy sam sobie jestem winien.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

Jacek 2017-09-28, 20:05