Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Heparyną i powikłania z jej zastosowaniem.

Heparyną i powikłania z jej zastosowaniem.

Dzień Dobry. Bardzo proszę o poradę w moim przypadku. Miesiąc temu uległa złamaniu moja kości piętrowej. Noga została umieszczona w gipsie, a w celu zapobiegnięciu skrzepom otrzymałem receptę na zastrzyki przeciw zakrzepowym. Po ok. 3 tygodniach brania zastrzyków zaczęły obejmować mnie zawroty głowy, które się nasiliły oraz doszły też wymioty. Dwa razy wzywałem pogotowie ale co oni mi mogą pomóc, nie podchodziło to pod zabieranie do szpitala. Sam zacząłem dowiadywać się w internecie co może sprawiać te zawroty. Okazało się że prawdopodobną przyczyną jest heparyna zawarta w zastrzykach. Jestem osobą która w latach 90 tych przeszła usunięcie guza przysadki mózgowej za pomocą naświetlań radio. Jednak wiem że są jakieś resztki które pozostały. A wyczytałem że osoba z gazem nie może stosować leków z heparyną. Po konsultacji z leżałem endokrynologiem (który mnie teraz prowadzi) odstawiłam zastrzyki, ale wciąż utrzymuje się dyskomfort. Nie ma wymiotów czy zwrotów głowy lecz od kilku dni utrzymuje się brak równowagi, głowa wydaje się ciężka. Dużo pije i biorę potas. Czy jest szansa że ją wypłuczę i mi to przejdzie czy lepiej się zgłosić do neurologa. Zaznaczę że mój stan zdrowia do tej pory był stabilny i pod kontrolą endokrynolog. Z góry dziękuje

Romuald 2017-04-03, 12:11