Forum neurologiczne » Neurologia » Finasteryd a pogorszenie pracy mózgu

Finasteryd a pogorszenie pracy mózgu

Trzy lata temu zacząłem zażywać propecia(przepisany przez dermatologa na wypadanie włosów). Zażywałem go przez rok. W tym czasie nastąpiło u mnie znaczne pogorszenie *pracy mózgu*, gdy się zorientowałem, że to może być to(ciągle obwiniałem o to zapalenia zatok, ucha). Długo jeszcze po zażywaniu *ciągle* spałem, byłem ciągle zmęczony, miałem uczucie jak by rozgrzania mózdu w penych miejscach. Nie potrafiłem się uczyć prawie wogóle.

W tej chwili przeszło mi uczucie senności. Jednak nie potrafie sie uczyć, ba wogóle nad czym kolwiek myśleć bardziej skomplikowanym(nawet bardziej rozbudowanych gier komputerowych nie potrafie ogarniać).
Nie wyobrażam sobie pojeć o których myśle. Nie ma żadnej obróbki słów.
Dużo z tego co napisałem, może nie jest ścisłym opisem, bardziej odczuciami. Ale fakty są takie, że byłem zdolny do studiowania matamtyki, a po kuracji finasterydem nie potrafi nauczyć się niczego i studia zaczynaką się wlec....

Oczywiście, nie tylko w nauce mam problemy dotyka to prostszych problemów jak rozmowa z kimś, wogóle nie mam myśli o czym mówie.
proszę o ratunek.
Czy jest jakiś kolwiek ratunek?
Co powinnem zrobić?

Kamil 2012-01-17, 16:14

W zasadzie nie opisano, aby lek powodował takie działanie niepożądane. Może warto osobiście skonsultować się z neurologiem, wykonać eeg czy CT głowy celem ustalenia przyczyny.

neuron 2012-01-17, 18:04

Ponieważ właśnie nie opisywano takich skutków ubocznych, nie podejrzewałem o to wogóle finasterydu.
Jednak kiedyś znalazłem jakąś prezentajcję po polsku o próbach lecznia padaczki za pomocą finasterydu. To wzbudziło u mnie nie pokój i zacząłem szukać, czy to może taka przyczyna. W końcu zacząłem szukać w języku angielskim i znalazłem na forach opisy podobnych stanów po zażywaniu finasterydu.
Ciągle mi się wydaje, że przesadzam. Ale jednak, gdy przychodzi do nauki i przypominania sobie trchoe mniej używancyh faktów. To są dla mnie męki. (oczywiście wysilenia się aby coś zrobić powodują szybkie zmęcznie umysłu i musze iść do spania).
Też czuje natychmiastowe zmęczenie, przy dużej ilości bodźcó że świata (hipermarket, tłum czekający i rozmawiający na spektakl)
Czytając na tej stronie o otępieniu to ja mam takie właśnie objawy.
Wydaje mi się też, że stan się sam troche poprawił. Jednak bardzo minimalnie.

Znalazłem tą prezentacje: www.ipin.edu.pl/autism/Wyklady/w4.ppt

Kamil 2012-01-18, 08:38

Nie opisano, a powstają strony http://propeciahelp.com/, na których ludzie opisują podobne sytuacje.
Próbowałem iść do nerologa, jednak lekarz pierwszego kontaktu zbagatelizował moje objawy. NFZ przepisywało lek z łatwością, a teraz nie chce badać.

Jednak ten wykład www.ipin.edu.pl/autism/Wyklady/w4.ppt jest dowodem na to, że istnieje głębsza wiedza o działaniu finasterydu. W takim razie nie powinnien ten lek być sprzedawany z tak skromną ulotką jaką ma??
następny krok to chyba prokuratura, bo ja się czuje jakby mi przepisano truciznę!! która zniszczyła mi życie.

Kamil 2012-03-16, 17:36

:) Wiem, że istnieją odpowiednie prace. Jednak wolałbym, żeby osoby bardzie zorientowane w temacie interpretowały wyniki.

Może, że jest od górny nakaz. Mogę mieć teorie spiskową, dlaczego nikt się na to nie porywa przyjrzeć się sprawie bliżej....

Pozdrawiam. Tak więc widze, że tu pomocy nie uzyskałem.

Kamil 2012-11-30, 11:42