Forum neurologiczne » Neurologia » Dziwne objawy neurologiczne

Dziwne objawy neurologiczne

Witam, opis moich dolegliwości będzie długi bo i trwają od długiego czasu. Mam 24 lata. Wszystko zaczęło się dwa lata temu od ściskania w gardle, które towarzyszyło mi chyba przez 3 miesiące, do tego doszły duszności, szybszy rytm serca, uczucie braku tlenu-szybkie oddychanie, pogorszenie widzenia, zawroty głowy, złe samopoczucie, drętwienie kończyn. Wyniki badań w normie; morfologia, glukoza, tsh, crp, borelioza-brak, EKG- ok. Konsultacja neurologiczna w szpitalu niczego nie stwierdziła, odesłali mnie z kwitkiem. Okulista- wszystko ok, Alergolog- wszystko ok. Pulmunolog- spirometria ok ale i tak brałem leki na polepszenie oddychania, inhalator.W końcu zacząłem pić zioła uspokajające i po kilku tygodniach zelżało ale nie ustąpiło całkowicie.
Po roku lepszego samopoczucia lecz nie idealnego przyplątały sie problemy neurologiczne drętwienie nóg, rąk, lekkie zawroty głowy, ściskanie w gardle. Prywatny neurolog stwierdził taką rozbieżność dolegliwości ze w pierwszej kolejności przepisał mi leki uspakajające lecz skierował na tomografie głowy- wynik wszystko ok. Doppler tętnic szyjnych- wszystko ok. i tak po braniu leków na nerwice przez 3 miesiące jakoś się uspokoiło ale nigdy nie wrócilem do pelnej formy.
Pól roku przerwy i dolegliwości wróciły tylko teraz drętwienie prawej nogi, trwało to ze 2 tygodnie, dołączyło osłabiebie, nogi jak z waty, problemy z chodzeniem, brak siły w mięśniach nóg, spastyczność nóg, problem z krązeniem w nogach, nogi cały czas zimne i trudno je zagrzać, do tego ból nóg. czasami uczucie jakby mnie piekło pod skórą jakby sie gotowała krew w róznych miejscach choć brak zmian skórnych na nogach typu zaczerwienienia, zapalenia na skórze, ale i to z czasem zelżało i zdarza sie wyrywczo. I tak raz było lepiej na tydzień i znowu wrócilo i znowu lepiej aż teraz cały czas już mam problem w szczególności z tymi nogami. Cały czas zimne choć zdarzy sie naraz ze mam palce gorące jak żar a pięta zimna jak lód w tej samej stopie. Do tego ból nóg, nogi jak z waty, trochę włóczę za sobą te nogi, nie mam w nich sily, czasami drętwieją, mam problem z chodzeniem chodź chodzić umiem. Neurolog wysłał mnie na badanie EMG które wykazało ze mam problem z nerwem strzałkowym prawej nogi a dokładnie z jej korzeniem, reszta nerwów w tym obwodowych ok. Dzisiaj zacząłem 10 dniową rehabilitacje kręgosłupa na odcinku lędźwiowym: laser, pole magnetyczne, sollux, masaż.
Proszę, czy ktoś mógłby mi poradzić z czym mogę mieć do czynienia, o czym mogą świadczyć takie objawy. Z góry dziękuję. Dodam jeszcze ze nie pracuje ciężko fizycznie (choć zdażało mi sie). mam raczej mało aktywny tryb życia , nie uprawiam sportów.

Art 2015-09-23, 22:15