Dyskopatia

Witam* Proszę o zdiagnozowanie MR kręgsłupa szyjnego* Badanie MR wykazuje zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Na poziomie przestrzeni międzykręgowej C5/C6 uwidoczniła się pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego w fazie protruzji , ze szczeliną pęknięcia pierścienia włóknistego.Zmiana modeluje worek oponowy.Towarzyszą jej zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające trzonów i stawów unkowertebralnych , większe po stronie lewej.Powodują one dodatkowe modelowanie worka oponowego, dyskretnie zwężając otwory międzykręgowe , bez ucisku nerwów.Krążek ten wykazuje obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2-zależnych odpowiadające zwyrodnieniowej dehydratacji.Poza tym zmian w zakresie kręgosłupa , kanału kręgowego i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym nie wykazano.Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Niewielka spondyloza na tym poziomie.Nie wykazano ucisków korzeniowych. Chciałam dodać, że mam 42 lata.Cały czas od miesiąca odczówam ból w barku , mam lekki niedowład prawej ręki (sztywnieje i promieniuje mi do palców),okropny ból głowy, który jest najgorszy.Wybrałam już zastrzyki Dexaven-4 sztuki, Olfen-10 sztuk, i Milgamma-10 sztuk nic nie pomogły.Teraz mam rehabilitacje- naświetlania - jens, magnetronic, laser.Na ból biorę Trosicam 15mg, który jedynie w jakimś stopniu na mnie działa. Proszę o pomoc co dalej.

Mariola 2015-02-27, 11:12