Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Drobne ognisko naczyniopochodne w okolicy ciemieniowem przy zawrotach głowy i szumach usznych

Drobne ognisko naczyniopochodne w okolicy ciemieniowem przy zawrotach głowy i szumach usznych

Mam 42 lata i miewam od 2 lat zawroty głowy i szumy uszne,choruję na nerwicę od 10 lat.Zrobiłem w lipcu 2010r rezonans głowy i wykazał w istocie białej lewej okolicy ciemieniowej widoczne drobne ognisko naczyniopochodne oraz przepuklinę kręgosłupa szyjnego.Moje dolegliwości to nieczęste bóle z tyłu głowy,nieczęste bóle lewej gałki ocznej,sztywnienie lewego polika.Mam od 5 lat wysoki cholesterol całkowity 250 oraz zły 180,niskie ciśnienie.Cały czas boję się że nastąpi udar mózgu.Czy ten wynik i moje objawy to coś groźnego?

Mariusz 2012-02-04, 22:29

Mam 27 lat i podobne objawy do pańskich od około roku tzn zawroty głowy, brak poczucia równowagi z dominacją na lewą stronę (b, często czuję jakby niewidzialna ręka pchała mnie w lewo) bóle nad lewym okiem i w tym oczodole oraz z tyłu głowy także po lewej stronie, uczucie przytkanego lewego ucha ale szum-rzadko.oprócz tego zaczęłam się jąkać oraz mówiąc powtarzam dwa słowa pod rząd....dopiero dostałam skierowanie na rezonans głowy mam zamiar zrobic go w tym tyg.przeswietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa wykazało ,,zmniejszenie lordozy,, nie wiem co to oznacza ale neurolog pow ze to nie ma znaczenia bo to nie od tego...brałam betaserc teraz histigen. co mi jest?

k.s. 2012-02-05, 19:51