Forum neurologiczne » Neurologia » Drobne ogniska hiperintensywne podkorowo

Drobne ogniska hiperintensywne podkorowo

Witam,

Mam prawie 36 lat i w zeszly piatek robilam rezonans glowy. Jego wynik mnie martwi gdyz widoczne sa jakies zmiany. Moj tata zmarl na glejaka wielopostaciowego 2 lata temu.. Oto wynik rezonansu:

Badanie RM glowy wykonano w obrazach T1 i T2 zaleznych, w plaszczyznach osiowych, czolowych i strzalkowych oraz w sekwencji FLAIR, DWI i SWI. Bez podania srodka kontrastowego. W lewym placie czolowym i ciemieniowym oraz w prawej wyspie widoczne sa pojedyncze b. drobne ogniska hiperintensywne w sekwencji FLAIR i obrazie T2 zaleznym, polozone podkorowo i nie wykazujace cech restrykcji dyfuzji wody - zmiany sa niecharakterystyczne, najbardziej dysmelinizacyjne, obraz nie jest typowy dla zmian na tle niedokrwiennym czy demielizacyjnym. Poza tym struktury mozgowia bez zmian ogniskowych. Uklad komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczen. Rezerwa plynowa podpajeczynowkowa zachowana. Zgrubienia blony sluzowej w obu zatokach szczekowych. Wskazane nieodlegle kontrolne badanie RM i konsultacja neurologiczna.

Oprocz tego mialam robione badania krwi i okazalo sie iz mam za duzo czerwonych krwinek oraz wysoki poziom hemoglobiny i zlego cholesterolu. Nie wiem czy to jest wazne ale byc moze warto o tym wspomniec.

Agniesza 2013-12-24, 23:06