Forum neurologiczne » Neurologia » Drętwienie*cierpnięcie*ból ucha prawego

Drętwienie*cierpnięcie*ból ucha prawego

Od 17 lat próbuję przy pomocy lekarzy zdiagnozować powtarzające się dziwne zjawisko,jednak bez skutecznie nie wiem czy nie potrafią czy też jest coś czego w swojej karierze nie spotkali. Otóż zaczyna się lekkim bólem małżowiny - chrząstka osłaniająca od strony twarzy otwór ucha, z upływem czasu ból ten obejmuje całe ucho wraz z najbliższymi okolicami obejmującymi twarz jak również promieniuje do wnętrza ucha. Daje uczucie jak przy klasycznym zapaleniu ucha, towarzyszy przy tym też świdrujący ból tak jakby ktoś wkręcał coś w głowę , który nasila się na jakiś czas i ustępuje, a jak powraca wydaje się być silniejszym od poprzedniego. Taki stan potrafi utrzymywać się od 6-8 godzin w ciągu dnia. Od jakiegoś czasu również ze snu wyrywa mnie drętwienie tej małżowiny, muszę się wtedy przewrócić na drugą stronę głowy, ponieważ nie możliwe jest dalsze spanie na stronie zdrętwiałego ucha, a noc już jest zarwana. Przyznam szczerze, taka pobudka w ciągu nocy jak i ból w ciągu dnia zdarzają się bardzo często. Co mam zrobić i do kogo się udać, aby uporać się z tą dolegliwością.

Bietka 2014-12-07, 22:43