Forum neurologiczne » Neurologia » Drętwienie palców po wyleczeniu zespołu nerwu łokciowego

Drętwienie palców po wyleczeniu zespołu nerwu łokciowego

Mam parę pytań odnośnie prawdopodobnie zespołu nerwu łokciowego.
Krótka historia &#8222*dolegliwości&#8221*.
Październik 2006
Pacjent od kilku dni odczuwa drętwienie 4 i 5 palca prawej ręki. Wcześniej rozpoznano dyskopatię odcinka L-S kręgosłupa. W badaniu neurologicznym bez objawów oporowych. Stwierdzono osłabienie czucia w zakresie nerwu łokciowego prawego w zakresie palca 4 i 5 oraz bocznej strony dłoni nieznacznego stopnia. Siła mięśniowa zachowana. Odruchy z kkg L=P prawidłowe. Poza tym bez zmian. Dostałem Myolastan, zlecono rentgen odcinka szyjnego kręgosłupa.
Początek listopada 2006
Dolegliwości nie zmniejszyły się, jak wyżej
Wynik z CT odcinka szyjnego kręgosłupa: zniesienie lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa,. Zaostrzenie w niektórych stawach unkowertebralnych. Nie stwierdza się cech dyskopatii. Dostałem Memotropil.
Koniec listopada 2006
Dolegliwości nadal utrzymują się. Osłabienie czucia w części łokciowej dłoni prawej, objaw Fromenta po stronie prawej Dgn: Lasio&#8230*..dexti (nie mogę rozszyfrować).
Początek stycznia 2007
Proszę o wykonanie EMG w zakresie nerwu łokciowego i pośrodkowego, przepisano Nivalin (po moim zapytaniu, bo przeczytałem w Internecie, że zastrzyki pomagają na podobne dolegliwości) .
Nie poszedłem na EMG, ponieważ po tygodniu zastrzyków Nivalin objaw braku czucia uległ zmniejszeniu, po 20 przepisanych zastrzyków wszystko wróciło do normy. Miałem spokój przez 2,5 roku, teraz problem wrócił i jest identyczny jak opisany wyżej. Poza tym jak uderzę się prawym łokciem, czuję, skądinąd dla mnie przyjemne (co może się wydać dziwne, ale cóż), takie chwilowe przejście nerwów przez 4 i 5 palec prawej ręki.

W związku z tym, że początkowo lekarze zwalali moją dolegliwość na przeziębienie, z lekarzem neurologiem walczyłem prawie 4 miesiące, po których przepisał mi zastrzyki, o które sam zapytałem, chcę się teraz pozbyć problem jak najszybciej. We wtorek po południu idę do neurologa i chciałbym mieć jakieś informacje o mojej &#8222*dolegliwości&#8221*, to może wtedy będę miał więcej argumentów, żeby neurolog wysłał mnie na jakieś badanie. Według lekarza rodzinnego powodem braku czucia są problemy z kręgosłupem, czy problemem może być fakt, ze na pracuję przy komputerze(myszka komputerowa i te same ruchy)? Czy ta dolegliwość jest związana z zespołem kanału łokciowego (co wskazuje brak czucia w 4 i 5 palcu) czy cieśń nadgarstka? O co powinienem się spytać lekarza? Lekarz rodzinny przepisał mi 2 dni temu alanerv oraz Dexak, czy jest jakikolwiek sens by to brać czy lepiej poczekać na diagnozę neurologa. Dzięki z góry za wskazówki. Pozdrawiam

Marek 2009-09-19, 13:12

Przyczyną mogą być zmiany w obrębie łokcia lub odcinka szyjnego kręgosłupa. Lekarz neurolog powinien przede wszystkim ustalić przyczynę, ponieważ od tego zależy dalsze postępowanie, prawdopodobnie operacyjne. Przepisane leki działać mają objawowo likwidując ból i stan zapalny.

neuron 2009-09-19, 15:03

Dzięki za odpowiedź, też tak myślałem, ale zastrzyki spowodowały likwidację stanu zapalnego na 2 i pół roku, wydaje sie że to trochę długo. Chociaz ostatnio stan mojego kręgosłupa się pogorszył, trzeba wrócić do ćwiczeń i basenu.

Marek 2009-09-20, 21:34

Zrobiłem EMG, na wysokości łokcia stwierdzono zwolnienie prędkości przewodzenia we włóknach ruchowych (wynik 40,5). Doszło strzelanie w przedramieniu, po badaniu lekarz powiedział ze to ewidentnie zespół nerwu łokciowego. Poszedłem do neurologa z opisem badania no i tragedia, on myli cieśń z nadgarstka z nerwem łokciowym. Dostałem skierowanie na rehabilitację (*rehabilitacja nigdy nikomu nie zaszkodziła*), rozpoznanie: uszkodzenie nerwu łokciowego.Czy to jest ta droga??

Marek 2009-11-14, 20:20

Witam,mam podobne problemy i to od prawie trzech lat.najpierw prawa reka zapalenie sciegna,nastepnie calkowicie zblokowana ,potem ciesnia nadgarstka,po operacji,zadnej poprawy,pogorszenie.teraz jestem na etapie leczenia biologicznego,po ostatecznym rozpoznaniu zapalenie stawow kregoslupa.to byla dluga i mozolna droga w cierpieniach.dodam 5 dni temu mialam emg lewej reki i,i nerw lokciowy,znowu problem jak3 lata temu z prawa

wioletta 2012-10-09, 23:39