Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Drętwienie kończyn i poszerzone tętnice szyjne u osoby z nerwicą

Drętwienie kończyn i poszerzone tętnice szyjne u osoby z nerwicą

Witam
Mam 26 lat i jedno wiem na pewno od kilku dobrych lat cierpie na nerwice , ale poza tym co jakis czas mam objawy, ktore mnie niepokoja W wieku 18 lat po ciezkim treningu na basenie na drugi dzien dostalam jakby niedowlad dloni Miesien na przedramieniu byl lekko spuchniety, troche bolal, ale najgorsze bylo to ze ledwo moglam utrzymac dlugopis w rece, ktora sie trzeslaPrzeszlo mi to po kilku dniach Wtedy juz zaczelam sie bac SM, zbadal mnie okulista(na moje zyczenie zrobil badanie pola widzenia) -wszytsko OK Badal mnie neurolog i lekrz ogolny i ortopeda-diagnoza -Nerwica.Uspokoilam sie, ale po kilku latach znowu sie zaczelo lekkie mrowienia lydki i dloni, skurcze miesni, wiec poszlam do pani neurolog, ktora po przepadaniu stwierdzila nerwice i zlecila wykonac potencjaly wywolane dla mojego spokoju.Wyszly OK Potem dostalam ataki paniki(nadcisnienie, dziwne uczucie w glowie, kolatanie serca) Prywtanie wykonalam tomografie komputerowa mozgu-OK W miedzyczasie pojawilo sie szumienie w uszach wiec wykonalam RTG kregow szyjnych Wyszlo zwezenie przestrzeni C5 C6 osteofity i kifoza Dostalam wiec skierowanie na rezonans magnetyczny rdzenia kregowego i wynik to brak zmian Wszystko OK Minelo 3 lata a ja dzis znowu mam lekkie, bardzo delikatne mrowienia od ponad 2 tygodni Dotycza one np. kawalka jednego lub dwoch opuszkow i kawaleczka stopy Czasem tez wystepuja kolo lopatki. Oczywiscie znowu sie bardzo boje ze to jakas ciezka choroba typu SM I tu moje pytanie czy powinnam sie tego obawiac ? Dodam ze nie oprocz tych objawow nie mam innych Widze dobrze Nie jestem zmeczona itd Poza tym gdy jedna pani neurolog widziala moj rezonans rdzenia kregowego powiedziala ze wszystko ok tylko mam chyba spore tetnice szyjne ale ze nie mam sie tym przejmowac ze to taka uroda i ze nie musze wykonywac badan i wszystko ok ( na wyniku nic napisali o tych tetnicach oprocz tego ze jest wszystko w normie) i teraz sie bardzo martwie ze te tetnice to moze miec zwiazek z SM?? Reasumujac chcialabym sie zapytac 1)na co wskazuja moje objawy? ( czy powinnam sie bac SM????) 2)Czy jest to mozliwe ze to na tle nerwowym?3) lub tez czy jest to wynik zwezenia przestrzeni C5/C6 -tylko w takim wypadku skad leciutkie mrowienie w stopie? 4) Czy to co powiedziala ta neurolog ze mam taka urode tetnic szyjnych ze sa chyba duzo czy cos w tym stylu moze miec zwiazek z SM?
Przepraszam za wywod ale staralam sie jak moglam skracac. Jestem za granica Oczywiscie po powrocie do Pl udam sie do lekarza ogolnego
Pozdrawiam
Dominika

Dominika 2011-02-11, 20:00

No kurde mam to samo, myślałam że drętwienie nóg jest z braku potasu, dziś miałam USG ślinianek ponieważ cierpię na kamicę w/w
opisie wyszło m.in.miażdżycowe zwyrodnienie tętnic...

Jolka 2014-05-09, 19:31