Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Drętwienie i mrowienie kończyn

Drętwienie i mrowienie kończyn

Witam, borykam sie od dwoch juz lat z dretwieniem mrowieniem ,pierw zaczelo sie od prawej reki,po pol roku jakby ustapilo, zaczelo sie z lewa noga i trwa do dzis, nie moge dlugo chodzic,po dluzszym chodzeniu i staniu bol sie nasila i dretwienie,noga jest oslabiona,szybko sie mecze ,po ok 15 min cwiczen musze usiasc i odpoczac bo jakby mi glowe cisnienie rozrywalo i oczy sa zmeczone lzawiejace . MRI kregoslupa nie wykazalo ucisku na nerwy,w odc ledzw. poczatek zwyrodnieniowy S1/l5 . Mri glowy pierwsze wykazalo biale plamki po obu stronach czaszki ,drugie ze ponoc plamki znikly. mialam miec punkcje ale wkoncu z niej zrezygnowano. do tej pory nie mam zadnej diagnozy. ciagle czekam .prosze o pomoc,o opinie!! dodam ze mieszkam w Anglii. i jakis miesiac temu lewa reka zaczela podretwiewac,nie moge lezec zbyt na niej ,rano jest dosc sztywna. Dziekuje
Dodam jeszcze ze mam 29 lat. nie pracuje. zajmuje sie domem i dziecmi. Bylam tez pod oserwacja reumatologiczna,ale lekarz uwaza ze to bardziej neurologiczne nizeli reumatologiczne. czekam na odzew teraz od neurologa. mialam tez lekkie mrowienie w prawej nodze .dziekuje

Alexandra S. 2013-10-07, 13:59

Witam, sugeruję zrobić testy na boreliozę bądź/oraz neuroboreliozę. Dużo zdrówka!!!

wioletta 2014-03-09, 23:04