Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Drętwienia nóg, rąk i brzucha przy zmianach w mózgu

Drętwienia nóg, rąk i brzucha przy zmianach w mózgu

Witam serecznie,
czekam na wizytę u lekarza prowadzącego, ale to jeszcze trochę potrwa. Zatem bardzo proszę o wyjaśnienie (w miarę możliwości oczywiście) mojej sytuacji zdrowotnej:
W MR głowy z kontrastem wykryto rozsiane ogniska (najprawdopodobniej demielinizacyjne), niektóre ulegają słabemu wzmocnieniu, ale w badaniu neurologicznym nie stwierdzono zaburzeń jeśli chodzi o odruchy (brak objawów patologicznych potwierdziło trzech neurologów).
W ubiegłym roku drętwiały mi nogi, po pewnym czasie ustąpiły. Ortopeda orzekł, że noszę za ciasne buty...W tym roku te objawy wróciły, ale drętwienia objęły również ręce i brzuch. Pojawił się też objaw Lhermitte*a. Obecnie czuję mrowienie tylko w palcach u rąk, zwykle wieczorem.
Wyniki badań: białka specyficzne, biochemia, w tym witamina B 12 oraz hematologia w normie.
Czasami boli mnie serce, mam też dziwne wrażenie jakby palpitacji serca.
Czy na podstawie tego, co opisałam można podejrzewać tylko SM, czy inną chorobę?
Czy informacja o sarkoidozie w rodzinie mojego ojca może być pomocna w stawianiu diagnozy? Czy mówić o niej lekarzowi?
Mam 26 lat. Dodam jeszcze, że w dzieciństwie miałam trudną do wyleczenia lambliozę, zaś do niedawna mieszkały ze mną pluskwy(wynajmuję mieszkanie i były w starym tapczanie). Czy to prawda, że one też mogą być odpowiedzialne za boleriozę?

Dziękuję za wyjaśnienia

Renata 2012-01-02, 17:53

Borelioza przenoszą kleszcze.
Na podstawie samego opisu i stwierdzenia zmian demielinizacyjnych trudno powiedzieć czy to SM. Należy wykluczyć zaburzenia jonowe, hormonalne, wykluczyć boreliozę.
Lekarza należy poinformować o chorobach występujących w rodzinie. Czyli przed Panią dalsza diagnostyka.

neuron 2012-01-03, 22:34