Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Demielinizacja, zmiany naczyniowe w mózgu i niedowład kończyn dolnych

Demielinizacja, zmiany naczyniowe w mózgu i niedowład kończyn dolnych

W badaniu uwidoczniono w obrębie istoty białej w topografii szczypiec większych niecharakterystyczne, dyskretne pasma podwyższonego sygnału. obraz morfologiczny przemawia za wzmożeniem sygnału wzdłuż okołonaczyniowych przestrzeni Virchowa-Robina w tym obszarze.innych ognisk nieprawidłowego sygnału nie stwierdza się.
układ komorowy nadnamiotowy jest symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony.Okołomózgowa przestrzeń podpajęcza jest prawidłowej szerokości.Zbiorniki mózgu są prawidłowej wielkości.
Dane ze skierowania na MR (MR już po raz czwarty): Demielinizacja. Zmiany naczyniowe w mózgu.Niedowład kończyn dolnych.
Natomiast na ost. karcie informacyjnej wypisane mam następujące rozpoznania: Wieloogniskowe uszkodzenia mózgu prawdopodobnie o podłożu naczyniowym, tężyczka (zostałam przebadana w tym kierunku i niestety wg wyników tężyczka została wykluczona, ale objawy występują),napadowa tachykardia zatokowa ,wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej. Dodam tylko, że tak naprawdę nie została postawiona diagnoza i męczę się już siódmy rok. Wizyty u neurologa co 2 m-ce i nie wiem czy jest sens nadal robić jakiekolwiek badania.

Irena lat 31 2012-09-08, 00:20