Forum neurologiczne » Neurologia » Czy Zespół Guillaina-Barrégo jest chorobą neuronu ruchowego?

Czy Zespół Guillaina-Barrégo jest chorobą neuronu ruchowego?

Dzień dobry.
Zacznę od ogólnego opisu mojego przypadku zasadnicze pytanie jest na samym końcu.

Zachorowałem na Zespół Guillaina-Barrégo co zostało potwierdzone najpierw poprzez punkcję lędźwiową a później badanie EMG. Stało się to pod koniec lutego. Na szczęście zostałem szybko zdiagnozowany (3 dni) i poddany kuracji dożylnych wlewów immunoglobulin. Mimo kuracji doznałem całkowitego paraliżu w 4 dzień od rozpoczęcia wlewów. Kuracja trwała niecały miesiąc po czym trafiłem do szpitala rehabilitacyjnego. Nauczyłem się tam na nowo chodzić i funkcjonować. Teraz po powrocie do domu kontynuuje rehabilitacje w trybie ambulatoryjnym.

Wraz z powrotem do normalności przyszedł czas na uporządkowanie zaległych spraw i jedną z nich jest ubezpieczenie zdrowotne. Niestety ubezpieczyciel odrzucił moje roszczenie dot świadczenia gdyż *Rozpoznana jednostka chorobowa nie jest objęta odpowiedzialnością.*
Ja natomiast w OWU znalazłem

*Użyte w ogólnych warunkach ubezpieczenia określenia ciężkich chorób oznaczają wyłącznie:
tylko taką chorobę neuronu ruchowego, która oznacza postępującą chorobę zwyrodnieniową układu nerwowego spowodowaną wybiórczym uszkodzeniem neuronów ruchowych – obwodowego i ośrodkowego. Podstawą rozpoznania postawionego przez specjalistę w zakresie neurologii jest obraz kliniczny i wynik badania elektromiografii (EMG);*

Stad moje pytanie.

Czy Zespół Guillaina-Barrégo jest chorobą neuronu ruchowego i czy spełnia warunki OWU?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje i pomoc.

Darek 2017-08-02, 14:26