Forum neurologiczne » Neurologia » Czy to nietypowe SM.

Czy to nietypowe SM.

Dzień dobry, mam 29 lat, kobieta, od ponad 10lat szukam diagnozy swojego ciągle pogarszajacego się zdrowia, na początku miałam bóle głowy co któryś dzień i drżenia rąk, drżenia się nasilają rąk, co kilka miesięcy coś nowego dochodzi i nie mija tylko się poglebia, teraz mam drżenia samoistne i spoczynkowe rąk i nóg, ruchy plasawicze ciała i głowy, bóle głowy, znaczne pogorszenie ostrosci wzroku w prawym oku, mowa bełkotliwa nie zrozumiała, oslabione odruchy podniebienne i gardłowe, problem z przelykaniem, oslabione siły rąk i nóg, chodzę z pomocą kuli, czasem dziwne uczucie prądu w plecach które schodzi w dół, drętwienia kończyn, ból oka. Stwierdzone mam prazki oligokloidalne w PMR, W surowicy brak,w rezonansie i tomografi tylko torbiel szyszynki.Psychiatrycznie i psychologicznie jest wszystko dobrze, wykluczona : bolerioza, toczen, zapalenia mózgu i zdzenia, choroba hungtintona, ch. Wilsona, akantocynoza, zespół leigha, miastenia. Bardzo proszę o odpowiedź bo mój neurolog mówi że te prazki w pmr to nic takiego, a moje zdrowie ciągle się pogarsza.

PAULINA 2015-01-28, 17:05

Jak najprędzej zmienić neurologa najlepiej na specjalizującego się w SM. 1- procent osób chorujących na SM nie ma zmian w mózgu, natomiast pogłębiające się objawy neurologiczne i prążki oligoklonalne w płynie mózgowo rdzeniowym powinny dać lekarzowi do myślenia.

Ola 2015-02-01, 20:53