CZy to na pewno sm

Witam. Prosze o interpretacje wyników badań (prawdopodobnie SM).

REZONANS MAGNETYCZNY GŁOWY

Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1-ax. przed oraz ax., cor. i sag. po podaniu kontrastu), FR-FSE (T2-ax., sag i cor.) oraz IR-FSE/FLAIR (T2-ax.).
W istocie białej obu półkul mózgu, przykomorowo i podkomorowo stwierdza sie pojedyńcze, ogniska o hyperintensywnym sygnale w obrazach T2-zależnych i FLAIR, częściowo tylko widoczne jako hypointensywne w obrazach T1-zależnych, pojedyncze, drobne, w lewej półkuli wzmacniająca się, pozostałe nie ulegające wzmocneieniu kontrastowemu, prawdopodobnie o demielinizacyjnym charakterze. PP-1 ognisko 2.5*7.3mm. LP-3 ogniska przykomorowo (3.5mm, 3mm, 6.7*3mm) oraz 1 ognisko podkomorowo 7*13.5 mm. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Ciało modzelowate nieco ścieńczałe w zakresie pnia, jednorodne. Układ komorowy nadmiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w lini środkowej. Komora IV prawidłowa.

REZONANS MAGNETYCZNY ODCINKA PIERSIOWEGO
Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1-ax. przed oraz ax., cor. i sag. po podaniu kontrastu), FR-FSE (T2-ax., sag i cor.) oraz IR-FSE/FLAIR (T2-ax.). Spłycona fizjologiczna kifoza. W rdzeniu kręgowym pośrodkow, nna poziomach Th5 i Th6 widoczne wrzecionowate ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 i STIRwielkościo odpowiednio 11*4*3.5mm i 10*3.5*3.5mm, ognisko na poziomie Th6 wzmacnia się po podaniu kontrastu - zmiany demielinizacyjn. Poza tym obraz kręgosłupa piersiowego, strukturm-kręgowych, kanału kręgowego i rdzenia bez zmian. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowatej worka oponowego zachowana.

REZONANS MAGNETYCZNY ODCINKA LĘDŹWIOWEGO
Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1-sag. i ax.) oraz FR-FSE (T2-sag. i ax.) oraz IR-FSE/
STIR (T2-sag.) bez wzmocnienia kontrastowego. Spłycenie fizjologiczne lordozy. Osłabienie sygnału RF w obrazach T2-zależnych z tarczy międzykegowej L4-L5- zmiany dehydratacyjno-degegeneracyjne. Nieznaczne, dyskopatyczne obniżenie wysokości tej tarczy międzykręgowej. Na poziomie L4-L5 widoczna niewielka, tylna o szerokiej podstawie, podwięzadłowa wypuklina tarczy międzykregowej, modelujaca nieznacznie worek oponowy. Natomiast na poziomieL5-S1 niewielka pośrodkowa wypuklina tarczy międzykręgowej, również z zaznaczonym modelowaniem przedniej ściany worka oponowego. Zmianom tym towarzyszy nieznaczna osteofitoza krawędzi. Innych zmian w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i strukturach kanału kręgowego MR nie stwierdza się. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych zlokalizowany na poziomie L1. Nć końcowa ufiksowana prawidłowo.

Po miesiącu od pierwszego rezonansu wykonano powtórny gdzie nie stwierdzono nowych zmian i istotnych różnic do poprzedniego.
Wykonano też nakłucie na obecność prążków oligoklonalnych IgG w PMR - brak, Wskaźnik albuminowy- 5.9, Wskaźnik IgG-0,54.

Zaczęło się od mrowienia obu stóp po 2 dniach mrowienie doszło do pasa. Od pasa w dół nie miałam czucia *jak zwykle*. Obie nogi i okolice krocza i odbytu było *jak sparaliżowane*. Mogłam normalnie chodzić, nie kulałam. W szpitalu dostalam sterydy- po których powoem szczerze nie odczulam zadnej różnicy. Po nich wykonano mi takze test na bolerioze poniewaz wiele razy bylam gryziona przez kleszcze 2 razy mialam rumień, raz bralam antybiotyk. Borelioza IGG ilościowo0,03, Borelioza IM ilościowo 0,02.

Prosze o interpretacje tych wyników. Moja pani doktor stwierdzila ze to iz nie mam prazkow o niczm nie świadczy i ze jestem książkowym przykladem stwardnienia rozsianego. Mam zaczac brac interferon. Na poczatku myslelismy z mezem ze to *coś* z bolerioza. Bede bardzo wdzieczna za opinie i rady. Dziękuje.

Madzia 2016-06-06, 17:17