Forum neurologiczne » Neurologia » Czy istnieje nietypowa forma SM? o przebiegu skapoobjawowym?

Czy istnieje nietypowa forma SM? o przebiegu skapoobjawowym?

Witam. Problem polega na tym że: 4 lata temu trafiłem do szpitala z zapaleniem wewnątrzgałkowym oka prawego, mrowieniami w nigach oraz brzydkim rezonansem głowy - dużo zmian demienilizacyjnych. Wykonano nakłocie lędźwiowe - stwierdzono dużo białka około 600, 60 komórek - w zwiazku z tym wykonano badania na boreliozę, posiewy bakteryjne, nawet na HIV antygen/przeciwciała, kiła. wszystkie wyniki ujemne . problem polega na tym, że stwierdzonorównież przeciwciała przeciw aqwoporynie 4 i zmieniono diagnozę z atypowego Sm na spectrum NMO. teraz znów leżę w szpitalu mam 4 ogniska wzmacniające się w mózgu, 110 komórek i znów 600 białka. W ciągu tych 4 lat kilkukrotnie byłem w szpitalu na sterydach. Pytanie jest takie: czy prawdą jest to, że mogę mieć nietypowy przebieg Sm-u? Dodam, że mój tata chorował na sm i najstarszy brat tez choruje na sm. Bardzo proszę o odpowiedź. To dosyć pilne - psychika mnie zaczyna zjadać....

Adam 2015-05-24, 09:27

Dodam, że aqwoporyna teraz z krwi zniknęła. lekarze już sami nie wiedzą co mają badać dalej. jestem wykończony tymi ciagłymi punkcjami itd.

Adam c.d 2015-05-24, 09:28