Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Częste upadnie i potykanie się

Częste upadnie i potykanie się

Witam.
Córka od pewnego czasu często potyka się , nawet na prostych drogach. W okresie od grudnia zeszłego roku, do marca tego roku zdarzyły się jej już 4 upadki , po których musiała odwiedzić szpitale, w wyniku doznanych uszkodzeń. Zostaliśmy jednak zapewnieni, iż jest to spowodowane nieuwagą córki i nie mamy się czym martwić. Jednak ostatnio potknęła się podczas spaceru z rodziną. Upadła dosłownie na prostej drodze , jakby przez chwilę nie mogła przeciągnąć nóg do kolejnego kroku. Około pół roku temu miała wykonywane badanie EEG, jednak ( córka ma zaleczoną padaczkę, ataki nie występują od ponad 15 lat.) zostaliśmy zapewnieni ,że nie nastąpiło żadne pogorszenie choroby. W tym momencie córka niedługo kończyć będzie 21 lat. Nie skarżyła się na żadne inne dolegliwości , które wzbudziłyby nasz niepokój. Chciałabym dowiedzieć się do jakiego lekarza powinniśmy się zgłosić i o skierowanie na jakie badania poprosić, aby mieć całkowitą pewność, iż córka nie jest chora. Czy są też choroby , które powodują podobne objawy?

Iwona 2011-03-26, 20:38

Jeśli córka nie skarży się na inne objawy to najpewniej jest to wynik nieuwagi. Można skonsultować się z neurologiem. Po badaniu neurologicznym, ewentualnie badaniach dodatkowych będzie można potwierdzić lub wykluczyć ostatecznie podłoże neurologiczne.

neuron 2011-03-26, 21:30

Podobny przypadek zdarzał się w mojej rodzinie.Lekarz neurolog stwierdził **zespół potykających nóg**.Schorzenia tego w chwili obecnej nie leczy sie,prawdopodobnie minie z wiekiem, dziecko ma 12 lat.Zalecam wizytę u dobrego neurologa.

AGA 2011-05-11, 09:02