Forum neurologiczne » Neurologia » Czas oczekiwania na badania rezonansu magnetycznego i CT głowy

Czas oczekiwania na badania rezonansu magnetycznego i CT głowy

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest czas oczekiwania na badani Rezonansem Magnetycznym a ile się czeka na Tomografię Komputerową dodam że mam wodogłowie chyba że aktywne ponieważ mam mocne bóle głowy i drenu od zastawki(Drenaż Komorowo-Przedsionkowy).I chciałem się dowiedzieć które badanie jest lepsze i czy ja mogę mieć wykonanę badanie Rezonansem Magnetycznym mam zastawkę Pudenza ale niestety nie wiem jaki typ ja posiadam














Sebastian 2010-02-23, 10:01

Trudno precyzyjnie powiedzieć ile czeka się na MR a CT. Wszystko zależy od ośrodka, w którym istnieje możliwość wykonania takiego badania. W jednym na wykonanie CT czeka się około miesiąca w innym aż 6 miesięcy. Prywatnie oczywiście badanie można wykonać w ciągu kilku dni. W Pana przypadku wykonanie CT w zupełności wystarczy. Chyba, że lekarz kierujący na badania widzi wskazania do wykonania MR.

neuron 2010-02-25, 16:45

Panie doktorze a chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam poważne problemy z koncentracją i pamięcią i do tego jeszcze mam od 1 roku codzienie mocne bóle głowy i budzę się w nocy z mocnym bólem głowy i drenem od zastawki to czy są to cechy aktywnego czy nieaktywnego wodogłowia i jeszcze chciałem się dowiedzieć czy jak mnie boli ten dren od zastawki na samym początku drenu czuje ostre zakonczenie i mocno to mnie boli to czego to mogą być przyczyny i jak powinienem w tej sytuacji postąpić czy to może być coś poważnego.

Sebastian 2010-02-25, 19:35