Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Cykliczne bóle karku i kręgosłupa oraz mrowienia ciała

Cykliczne bóle karku i kręgosłupa oraz mrowienia ciała

Dzień dobry,
Czy mogłabym prosić o ustosunkowanie się do mojego opisu MR? Diagnoza moja brzmi - SM- jednak w dodatkowych badaniach serologicznych Western-Blot igm borrelia afzelii (p41), oraz OspC Borrelia spielmanii wyszedł wątpliwe dodatni. Objawy kliniczne charakterystyczne dla SM zniesione kilka dni po rzucie (zdretwienie lewej strony ciała). Obecnie dokucza cyklicznie ból karku i kręgosłupa, oraz codzienne, nasilajace się w różnych porach dnia mrowienie (głównie twarzy i rąk - przy czym są one zauważalnie delikatniejsze po kuracji kwasem liponowym, innych leków nie przyjmuję).

Opis rezonansu: badanie wykonano w sekw. TSE i FLAIR uzyskując obrazy T1W i T2W w płaszczyźnie strzałkowej.
Najrozleglejszy obszar widoczny jest w okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej. Pozostałe zmiany położone są zwłaszcza podkorowo w płatach czołowych, ciemieniowym, skroniowym prawym i potylicznych. Ponadto widoczne są także ogniska położone
podnamiotowo, w moście po stronie prawej. Obraz nie ulega istotnemu wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego.

Dodam jeszcze iż 10 lat temu chorowałam na silne migreny.

Z góry dziękuję za pomoc!

Renata 2013-09-30, 12:56