Forum neurologiczne » Neurologia » Co oznacza moj wynik badania rezonansem magnetycznym?

Co oznacza moj wynik badania rezonansem magnetycznym?

Witam
Pisze z zapytaniem co może oznaczać mój wynik po badaniu rezonansem magnetycznym a więc:
Zaniki korowe z poszerzeniem przymózgowych przestrzeni płynnych. Drobne ogniska o wysokim sygnale w obrazach T2- zależnych i FLAIR w okołokomórkowej i podkorowej istocie białej płatów czołowych obu półkul mózgu oraz pojedyńcza zmiana wlk. 9mm w istocie białej okolicy rogu tylnego lewej komory bocznej okolicy ciemieniowo- politycznej; bez cech restrykcji dyfuzji i bez wzmocnienia kontrastowego -niespecyficzne -naczynipochodbe? demielinizacyjne?- do kontroli
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. strukturt centralne bez przemieszczeń. układ komorowy nieznacznie poszerzony, zaznaczona asymetria komór bocznych L>P. struktury tylnej jamy czaszki i okolice kątów mostowo-móżdżkowych prawidłowe w badaniu. Po dożylnym podaniu środka kontrastującego ognisk nieprawidłowego wzmocnienia nie wskazano.
Proszę o informację czy coś poważnego mi jest. Dodam mam 31 lat i od czasu do czasu miałam zawroty głowy więc dla tego miałam robiony rezonans.

Monika 2016-05-15, 17:29