Forum neurologiczne » Neurologia » Bóle w różnych częściach ciała

Bóle w różnych częściach ciała

Dzień dobry, mam 44 lata. Rozpoznanie: ostra białaczka limfoblastyczna (remisja całkowita,po 2 przeszczepach allogenicznych).Po 1,5 roku od 2-go przeszczepu, po powrocie z Tatr (myślę, że to też istotna informacja), gdzie dość intensywnie (jak na moją kondycję i spory okres bez większego wysiłku) chodziłam po górach, zaczęły mi się dziwne bóle nóg.
W dniu 6 września mój hematolog w czasie kontroli diagnozuje :parestezja kończyn dolnych i otrzymuję skierowanie do neurologa.
Moja lekarz rodzinna również kieruje mnie na różne badania, wszystkie wyniki w normie poza stanem witaminy D.
Neurolog w badaniu neurologicznym nie stwierdza żadnych widocznych odchyleń, kieruje na badania w kierunku diagnozy tężyczki. Wynik nie wskazuje na to. Na kolnej wizycie neurolog kieruje na badanie EMG, wyniki dobre (wykluczono polineuropatię).
Cała reszta wyników w porządku.
Mam wskazania od lekarzy do zrobienia badań na boreliozę oraz rezonans głowy i odcina szyjnego i lędźwiowego.
Moje objawy :
Bóle najczęściej pojawiają się w dolnej części nóg, szczególnie w okolicy kostek, ostatnio bóle również zaczęły występować w innych częściach ciała : w biodrach, w kończynach górnych, klatce piersiowej.
Jest to mrowienie, jakby szczypanie pod skórą, jakby ktoś delikatnie raził mnie prądem, również drętwienie,zdarzają się także ostre bóle kłute. Najgorzej jest wieczorem kiedy położę się spać, wtedy występuje również uczucie płonących nóg (nogi nie są gorące). Ostatnio pojawiła się także wzmożona tkliwość skóry jak i silne skurcze w śródstopiu. Bóle są przez jakąś chwilę po czym znikają i pojawiają się w innym miejscu. Jest też reakcja na ciepłą wolę przy myciu rąk.
Suplementuję wapno oraz Witaminę D3 (dawka 4000, zwiększyłam do 6000).
Przyjmuje również lek Angeliq na HTZ.
Na ostatniej wizycie u neurologa, po ponownym badaniu i nie stwierdzeniu objawów neurologicznych, lekarka zapisała mi lek Dulsevia, na objawy somatyczne w stanie nerwicy lękowej. Dawka 30 mg rano.
Pierwszy dzień - spore nudności.
Drugi dzień - przytkane uszy, szumy w uszach, fale gorąca.
Proszę o pomoc jakie badania jeszcze mogę zrobić aby zdiagnozować co mi jest.

Natasza 2017-02-22, 19:18