Forum neurologiczne » Neurologia » Bóle stawów i pieczenie stóp oraz łydek przy niespecyficznym ognisku podwyższonego sygnału w mózgu

Bóle stawów i pieczenie stóp oraz łydek przy niespecyficznym ognisku podwyższonego sygnału w mózgu

Proszę o interpretację wyniku. Dodam, że od 5 lat mam problemy zdrowotne różnego rodzaju. Czasem jest w miarę ok, bez większych objawów, czasem są zaostrzenia, nie dam rady chodzić, mam okropne bóle stawow, pieczenie skóry stóp i przedniej strony łydek na których pojawiają sie też zmiany skórne. Szorstka wysuszona skóra. Ogólne osłabienie, wrażenie niedowładu, osłabienie siły mięśniowej, czasem bóle dłoni i kości od dłoni do łokcia, no i bóle głowy. Ostatnio jest nieżle, jeśli chodzi o ból, drętwienia itd ale nasiliły się problemy z pamięcią. Zapominam o wszystkim, plączę słowa np. mówię coś a okazuje się że powiedziałam co innego niż chciałam. (bliscy mi zwracają uwagę, bo ja nie zawsze sama to usłyszę), potrafię nazwać inaczęj rzeczy, ludzi ogólnie nie jest dobrze. Juz raz zapomniałam zamknąć mieszkania, kilka razy zakręcić gaz, (całe szczęście, że *jestem pilnowana*) , raz sie zgubiłam, często przejezdżam swój przystanek MPK i jadę dalej.
Mój wynik:

Badanie w sekwencji SE, FSE, FLAIR, obrazy T1-, T2-zależne w płaszczyźnie czołowej poprzecznej i strzałkowej wykazało:

- w istocie białej w lewej półkuli mózgu na wysokości trzonu komory bocznej widoczne poj. drobne niespecyficzne ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2 zal i Flair
reszta opisu sugeruje, że wszystko poza tym jest w normie.

Co mi może być, czy winno może być to ognisko?
Dziękuję za odpowiedź.

Julia 2011-12-19, 14:26

Tak naprawdę trudno ocenić nie widząc obrazu badania. Najlepiej wynik skonsultować osobiście z neurologiem. Prawdopodobnie powinna Pani być hospitalizowana i przejść niezbędną diagnostykę. Problem przekracza ramy neurologii, jak Pani podaje, zatem okazać się może konieczna konsultacja reumatologa i dermatologa.

neuron 2012-01-03, 23:02