Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Bóle kończyn, problemy z wysławianiem się, równowagą, błyski w oku, drżenia rąk

Bóle kończyn, problemy z wysławianiem się, równowagą, błyski w oku, drżenia rąk

Mój problem jest dość złożony.zaczęło się od tego że trafiłam do szpitala z objawami rwy udowej-piekący-po prawej stronie ból szedł z biodra po zewn.części uda a od kolana ból był na zasadzie piekącego zimna pod stopą kłucie.podano mi amizepin i tramal.ból przez 2 tyg nie pozwalał chodzić po 4 tyg kuśtykałam.w tym czasie wykonano wszystkie rezonanse oraz punkcje lędzwiową .w lędzwiach mała przepuklina podobno nie grożna a w płacie czołowym ognisko demielizacyjne 3mm.reszta badań bez zmian.z odruchów neurorogicznych= objaw babińskiego i brak odruchów brusznych.po 4 tyg wyszłam do domu ale po paru dniach zaczęłam się żle czuć.tj nasiliły mi sie problemy z doborem słów czyli brakowało mi najczęściej rzeczownika(takie problemy mam od 4 lat szczególnie wtedy kiedy jestem rozluzniona brałam memotropil)po 2 dniach takich problemów wstałam rano z mowa skandowaną a na całym ciele niezależnie od temp miałam fioletową siatkę żylną w takim stanie byłam 3 dni w domu.potem trafiłam znowu do szpitala.tam podano mi manitol który nie odniósł żadnego rezultatu powt rezonans głowy bez zmian.każdego dnia po nocy dochodził nowy objaw.tj.zaburzenia widzenia,błyski w oku,duże zaburzenia równowagi,szum w uszach,drętwienia w koło ust,im gorsza była mowa tym wolniejszy proces myślowy i gorsza równowaga,do tego doszły problemy z połykaniem i utrzymaniem moczu,trzymaniem rzeczy w rękach,drżenie rąk,podniesiony puls tzn.rano po wstaniu120. z odruchów neurologicznych=koło zębate w rękach,dodatnia próba Romberga,chód na szerokiej podstawie,objaw Babińskiego po prawej stronie,asymetria odróchów rozciągowych.podano mi solumedrol.przez 5 dn po nim wszystko przeszło.zaraz po odłączeniu kroplówek objawy wracały a do tego dochodziły bardzo silne bóle w stawach kolanowych i kostkach.potem podano mi spironol po którym wszystkie objawy ustały poczym wróciły po 20h.ponieważ spironol bardzo podniósł mi tętno i ciśnienie zaprzestano go podawać.zauwazyłam u siebię parę zależności kiedy długo stałam bez ruchu w miejscu to wszystkie objawy się nasilły, reakcja na sterydy i w momencie kiedy się bardzo zdenerwowałam na chwilę poczułam się lepiej.pomyślałam że może to problem z krążeniem (już wczesniej miałam przygody żylne a od 10 lat biorę antykoncepcje)więc poszłam się trochę poruszać pochodziłam po schodach przez 40min po tym czasie zrobiło mi się gorąco w głowie i na 6h wszytskie objawy minęły,poczym rano znowu wstałam z mowa skandowaną i zaburzeniami myślenia i równowagi,więc powtórzyłam wysiłek fizyczny i znowu przeszło.wyszłam do domu,przez pierwsze parę dni bardzo mocno spuchły mi nogi w kostkach i pod kolanami,zaczęłam brac dorażnie akard i zrezygnowałam z antykoncepcji,bóle stawów wracają co chwile tak samo tak to uczucie że gdy stoję dłużej to mam uczucie zawrotów głow yi złego samopoczucia i zaraz się zacinam w mowie.po przebyciu tych objawów. nie powtórzyłam MRgłowy.tu ostatnie wyniki moich badań HB-16.0 RBC-4.98 WBC-23.74 PLT-220.0 MCV-93 MCH-32,1 MCHC-34.6 HCT-46.3 rozmaz neutr 20,07 neutr 84% lymh-2.32 lyph-31.9% mono-1,56 mono 6,6% eos 0,23 eos3.2% baso 0,01 baso 0,1% mpv 9,5 w moczu opis:nabłonki płaskie pokrywają pole widzenia gęsto .krwinki białe od 2 do 4 w polu widzenia .obecne fosforany bezpostaciowe liczne ,liczne bakterie.badania kwi bio chem ASPT-21 CRP-5,20 LDH-173 GGTP-79 CK-27 KREA- 0.8 KWM-4,3 K-4,8 NA-139.6 CAC-10.1 TP-6,7 ALAT-80 BIL-0,6 Badanie tarczycy bez zmian.badanie psychiatryczne też bez zmian.Proszę o napisanie przykładowo co to może być i na co powinnam uważać?

Sabrina 2011-01-25, 14:44

Nie wykluczone, że są to objawy właśnie choroby SM. Mimo, że z opisu brak charakterystycznych zmian w MR, które jednak nie są podstawą do rozpoznania MR. SM nie ma jednoznacznie ustalonej przyczyny, także przebieg choroby może być nieco różny. Powinna Pani pozostawać pod stałą opieką neurologa.

neuron 2011-01-25, 20:19

WBC 23,74??? Pokaż, prosze wynik PILNIE (!) lekarzowi, który zlecał badania.

nowak 2011-01-27, 15:33

Dziękuję za odpowiedż!!! jestem po kolejnej hospitalizacji tym razem doszły drętwienie i słabość kończyn. póki co lekarze skłaniają się do początków sm.niestety infekcje(przeziębienia) mają u mnie duże znaczenie.wynik wbc się poprawił.pozdrawiam

Sabrina 2011-02-26, 09:00

Sabrina wiadomo co u ciebie?

Beata 2012-11-21, 11:23