Forum neurologiczne » Neurologia » Bóle i zawroty głowy, ściskanie w gardle, szum w uszach i uczucie ciężkości w karku

Bóle i zawroty głowy, ściskanie w gardle, szum w uszach i uczucie ciężkości w karku

Mam 37 lat. Od dawna diagnozuję się neurologicznie. Zaczeło się bólami głowy 6 lat temu, wtedy MR głowy był prawidłowy. Stopniowy dołanczały się inne objawy: zawroty głowy, uczucie ściskania w gardle, bóle tylnej ściany gardła, szum w uszach, uczucie ciężkości w karku. Od 3 mies. podwójne widzenie.Drętwienie kończyn górnych, mrowienia w kończynach górnych i dolnych(kłócie igłami), trudnosci z połykaniem krztuszenie nocne podczas snu.W styczniu wykonano MR kręgosłupa szyjnego- w trzonie kręgu 6 opisano zmiany sklerotyzacyjne.Rdzeń kręgowy nie uciśnięty,w RTG kręgosłupa szyjnego podejrzenie niestabilności. Rozluźnienie wiązadeł między kr.5i6. Na podstawie ujemnych przeciwciał p.receptorom acetylocholiny wykluczono miastenię (uważam że mam pełne jej objawy). Proszę o radę, gdyż do tego dołącza się lęk o moje życie.

Agnieszka 2011-12-11, 17:53

Rozumiem, że badania głowy obrazowego jak dotąd nie wykonano. Warto zatem takie badanie wykonać np. MR. Wymagana jest dalsza diagnostyka, a niestabilność kręgosłupa szyjnego może być jedną z przyczyn dolegliwości.

neuron 2012-01-03, 23:04